Haber Detayı
29 Kasım 2020 - Pazar 16:35
 
Derneklere etkinlik yasağı
Bingöl İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan kararda, sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinin 3 ay süreyle ertelendiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Derneklere etkinlik yasağı

Havaların soğuması ile birlikte artan koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler getirildi. Bingöl İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Kadir Ekinci başkanlığında toplanarak dernek, kooperatif gibi kuruluşların etkinliklerini erteleme kararı aldı.

Kararda, “COVID­19 Bilimsel Danışma Kurulunca fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasının ve ileri tarihe ertelenmesinin önerildiği” belirtilmiş ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkiler de göz önünde bulundurularak, 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ertelenmiş idi.

Bu doğrultuda; daha önceden 01.12.2020 tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılan, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklerin (genel kurul toplantıları dahil) 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmesine karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derneklere, etkinlik, yasağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı