Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 10:24
 
Devlet Hastanesi Başhekimliği uyardı: “Zorunlu olmadıkça hastaneye gelmeyin!”
Covid-19 vakalarının artması üzerine Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliği, vatandaşları uyardı: “Zorunlu ve acil durumlar dışında hastanelerimizi kullanmamaya özen gösterelim”
SAĞLIK Haberi
Devlet Hastanesi Başhekimliği uyardı:  “Zorunlu olmadıkça hastaneye gelmeyin!”

Sonbahar ile birlikte ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de covid-19 vaka sayısı artmaya başladı. Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliği, artan yoğunluktan dolayı hastanede aksaklıklar yaşanabileceğini, bu nedenle zorunlu ve acil durumlar dışında hastaneye gidilmemesi uyarısında bulundu.

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliğinden yapılan uyarıda, “Hepinizin bildiği üzere COVİD-19 pandemisi ile mücadelemiz küresel boyutta devam etmektedir. Her birimiz bu mücadele içerisinde yer almak durumundayız. Dönem birlikte mücadele etme dönemidir. Bu kadar ciddi bir durum varken, mazeret üretmeksizin sorumluluğumuzu bilmek, tedbirleri almak, üzerimize düşen görevleri hakkıyla yapmak zamanıdır. Son dönemlerde bulaş riskinin artmasıyla hastanelerimizde artan yoğunluktan dolayı hizmetlerde aksaklıklar yaşanabilmektedir. Hastanelerimizde daha kaliteli hizmet vermek, bulaş riskini önlemek amacıyla zorunlu ve acil olmayan durumlar haricinde hastaneye başvurmamanızı önemle rica ediyoruz” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Hastanesi, Başhekimliği, uyardı:, , “Zorunlu, olmadıkça, hastaneye, gelmeyin!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı