Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 00:05
 
Diş Hekimliği öğrencileri beyaz önlük giydi
Bingöl Üniversitesi (BÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri için geleneksel "Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Diş Hekimliği öğrencileri beyaz önlük giydi

BÜ eski rektörlük konferans salonunda düzenlene törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, diş hekimliği fakültesinin üniversiteye, Bingöl’e ve bölgeye katkılar sağlayacağını söyledi.

Diş hekimliği fakültesi için hazırlanan taslak projenin sağlık bakanlığı tarafından onaylandığını ifade eden Çapak, şunları söyledi:

“Diş Hekimliği Fakültesi, hem üniversitemiz, hem de Bingöl’ümüz açısından hakikaten çok önemli ve işlevsel bir fakülte İnşallah daha da gelişerek ilimize, bölgemize katkılar sağlayacaktır. Nitelikli öğrencilerimiz geliyor, inşallah bu sayıyı daha da artırmış olacağız. Geçen yıl açılmış olmasına rağmen beli bir ağırlığı da var, laboratuvar imkanı da var, inşallah yakın zamanda diş hastanesini de hem üniversitemizde, hem de ilimize katarak, kaliteli öğrenciler yetiştirerek, şehrimize de hizmet etmesine vesile olmuş olacaktır. Diş hastanemizle ilgili taslak projemizi yaptık, sağlık bakanlığına gönderdik ve onaylandı. İnşallah yakın zamanda da projesi bitecek. İnşallah bahar ayında da diş hastanemizi faaliyete geçirmiş olacağız”

Diş hekimliği fakültesine gelecek öğrenciler sadece teorik derslerle yetişmeyecekler, var olan laboratuvarlarımızın yanında hastanede de uygulamalarını yapmış olacaklar” diyen Çapak, şöyle devam etti: “Öğretim üyesi arkadaşlarımızda hem öğrencilerimize ders verirken, aynı zamanda da ilkimizde hastalara da hizmet etmiş olacaklar. Tabi bizim arzumuz bağımsız bir bina ve bağımsız bir hastane binasıdır. Fakat bugünkü şartlarda talepte bulunmamıza rağmen yatırım programına girmesi zor. İnşallah ileriki zamanlarda somut bir çalışma olacaktır”

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Gündoğdu ise, üniversitedeki gelişmeleri heyecanla takip ettiklerini söyledi.

Sağlıktaki ilerlemenin, üniversitenin katkısıyla da çok daha ileri bir seviyeye geleceğine işaret eden Gündoğdu,

“diş hekimliğini önemsiyoruz ve diş sağlığına da ciddi önem veriyoruz. Yapmış olduğunuz mesleğin ne kadar önemli olduğunun biz farkındayız inşallah almış ve alacağınız bu eğitim hayırlı olur. Diş hekimliği fakültesi için ciddi çalışmaları ve girişimleri olan rektör hocamıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tören, 1'inci sınıf 44 öğrenciye doktor önlüklerinin, protokol üyelerince giydirilmesiyle sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diş, Hekimliği, öğrencileri, beyaz, önlük, giydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı