Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 17:16
 
“DOĞANIN DENGESİ İLE OYNANIYOR”
Aydemir, “Karacehennem Ormanlarının kesilmesi demek, şehre hayat veren kaynağı yok etmekle eş değer bir durum arz etmektedir” dedi.
YAŞAM Haberi
“DOĞANIN DENGESİ İLE OYNANIYOR”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Karacehennem Ormanlarının bir bölümünün ihaleyle kesileceği yönündeki bilgiler üzerine konu ile ilgili meclise soru önergesi verdi.

Önergenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmasını isteyen Aydemir, şu ifadelere yer Verdi: “Bingöl'de doğanın dengesi ile oynanmaya devam ediliyor. Uzun yıllardır HES’ler ve barajların yapımlarının yanı sıra; maden arama ruhsatlarının verilmesi, nesli tükenmekte olan canlıların avlanması için yapılan ihaleler derken, Bingöl iline hayat veren Kürük suyunun kaynağı olan Karacehennem Ormanlarının kesimi ile ilgili ihale koşullarının oluşturulduğu iddiaları ile gündem yine yaşamsal alanlara dönmüş durumda. Karacehennem Ormanlarının kesilmesi demek, şehre hayat veren kaynağı yok etmekle eş değer bir durum arz etmektedir. Tüm Bingöl yaşamsal öneme sahip konu ile ilgili, Bakanlığınızın atacağı adımları merakla beklemektedir.

Bu bağlamda; Karacehennem Ormanlarının kesimi ile ilgili ihale koşullarının oluşturulduğu iddiası doğru mudur?

Şehre hayat veren suyun kaynağı olan Karacehennem Ormanlarının iddia edildiği gibi var ise, kesim ihalesini iptal edecek misiniz?

İddia doğru ise; kesim kararı alınmasının sebepleri nelerdir?”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “DOĞANIN, DENGESİ, İLE, OYNANIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı