Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 17:03
 
DRAMA ATÖLYESİNE EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, 75. Yıl İlk Öğretim Okunda düzenlenen Drama Atölyesi Eğitici Eğitimi seminerine katılarak, kursiyerlere sertifikalarını taktim etti.
EĞİTİM Haberi
DRAMA ATÖLYESİNE EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bingöl genelinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Fırat Kalkınma Ajansı, Borsa İstanbul ve yerel imkânlar dâhilinde 46 okulda, 65 adet atölye kuruldu. İl Müdürü Rahmi Güney, 75. Yıl İlk Öğretim Okunda "Bingöl Tasarım ve Beceri Atölyeleri" SOGEP projesi kapsamında düzenlenen Drama Atölyesi Eğitici Eğitimi seminerine katılan kursiyerler için düzenlenen sertifika törenine katıldı. Güney, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını taktim etti.

İl Müdürü Rahmi Güney, Tasarım ve Beceri Atölyeleri ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “Geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı kültürel, sanatsal ve yaşam becerileri anlamında geliştirmek ve hayata hazırlamak için yaptığımız projenin başlangıç çalışması bu. 21. Yüzyıl becerilerine sahip, problem çözebilen öğrenciler yetiştirmek için bu tür atölyeleri kurduk ve geliştirmeye devam ediyoruz. Biz gömleği doğru yöne iliklemeye çalışıyoruz aslında. İlk düğmeyi nasıl doğru iliklerseniz diğer düğmelerde doğru olacaktır. Önce öğretmen eğitiminden başladık. Tasarım ve beceri atölyelerinin daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla böyle bir çalışmaya başladık, çok da verimli olduğunu düşünüyorum.” Şeklinde konuşmuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DRAMA, ATÖLYESİNE, EĞİTİMLERİ, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı