Haber Detayı
17 Ağustos 2021 - Salı 18:14
 
EĞİTİM ÇALIŞMALARI KONUŞULDU
AK Parti Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’le Bingöl’deki eğitim çalışmaları hakkında konuştu.
GÜNDEM Haberi
EĞİTİM ÇALIŞMALARI KONUŞULDU

AK Parti Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanlığından istifa eden Ziya Selçuk’un yerine atanan Prof. Dr. Mahmut Özer’i ziyaret eden TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bakan Özer’le Bingöl’deki eğitim çalışmaları hakkında konuştuklarını söyledi.

Ziyaret sonrası kendi twitter hesabından paylaşımda bulunan Yılmaz, “Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek ile birlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e tebrik ziyaretinde bulunduk. Genel olarak eğitim ve Bingöl konusunda çalışmaları konuşma imkânı bulduk. Bakanımız ve ekibine başarılar dileriz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ise ziyaret ile ilgili yaptığı paylaşımda, “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Cevdet Yılmaz ile birlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e tebrik ziyaretinde bulunduk. Değerli Bakanımıza sıcak misafirperverlikleri için teşekkür eder, yeni görevlerinde üstün başarılar dileriz.”

PROF. DR. MAHMUT ÖZER KİMDİR?

5 Mayıs 1970 yılında Tokat'ta doğan Mahmut Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır.

1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yıları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştır

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİM, ÇALIŞMALARI, KONUŞULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı