Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 22:11 Bu haber 1912 kez okundu
 
“Ekonomik işbirliğinde sıkıntılar çıkabilir”
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile birlikte mecliste basın toplantısı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
“Ekonomik işbirliğinde sıkıntılar çıkabilir”

Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesinin (AKPM), Türkiye'yi siyasi denetime alma kararı ve hükümetin verdiği tepkiyi değerlendiren Özsoy, Türkiye’nin karara uymak durumunda olduğunu söyledi.

Özsoy, "Türkiye Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesinin aldığı kararlara uymak durumundadır. Uymazsa ne olur, uymazsa kriz derinleşir. Muhtemelen bir sonraki süreç Türkiye'nin örneğin konseyden oy hakkının elinden alınması gibi bir durum söz konusu olabilir. Eğer Türkiye bu katı tavrında uzlaşmaz, tavrında devam ederse ekonomik işbirliği alanında bile, ticaret alanında bile çok ciddi sıkıntılar önümüzde duruyor. Yani Avrupa Parlamentosu gümrük birliğinin güncellenmesini onaylamayacak görünüyor. Mevcut durum buyken bizim hükümete salık vereceğimiz şudur, öyle her tarafa afra tafra ile bağırıp çağırmayı bir köşeye bırakın. O konseye üyesiniz. Bu konseyden atılmaya kadar gidebilecek bir süreçtir. Oy hakkının askıya alınması, konseyden atılmaya kadar gidebilecek bir süreçtir" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ekonomik, işbirliğinde, sıkıntılar, çıkabilir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı