Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 17:28
 
“ENGELLİ OLMAK, HAYATI YAŞAMAK İÇİN ENGEL DEĞİLDİR”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bingöl İl Müdürü Aydın Polat, engelli olmanın, hayatı yaşamak için engel olmadığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“ENGELLİ OLMAK, HAYATI YAŞAMAK İÇİN ENGEL DEĞİLDİR”

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla açıklama yapan Polat, “Uluslararası Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, toplumumuzun azımsanmayacak kadar önemli bir kısmını teşkil eden engelli bireylerin; topluma kazandırılması, yaşadıkları sorunların gündeme getirilmesi ve geleceğe güvenle bakabilmeleri adına önemli bir gündür.

Bugün, bizlere engellilere karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyor. Her insanın yapabileceği bir şeyin olduğu gerçeğinden hareketle neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde,   herkes kadar başarılı, herkes kadar üretken olabildiklerini kanıtlayan engelliler; bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar” dedi.

Engellileri hayatın her alanında görmek istediklerini belirten Polat, “Engelli olmak hayatı yaşamak için engel değildir. Engelli bireylerimizin toplumda önemli bir yere sahip olduklarını göstermek istiyoruz. Hayatın her alanında; spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işler yapacaklarına, bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor. Onların gelecekte göğsümüzü kabartacak başarılara imza atacaklarına inanıyoruz.

Engelli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri için çalışmak, toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdandır. Engellilik, yalnızca engelli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil aynı zamanda sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Bu duygularla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalığın ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artması dileğiyle kendilerine engelsiz bir hayat diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ENGELLİ, OLMAK,, HAYATI, YAŞAMAK, İÇİN, ENGEL, DEĞİLDİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı