Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 00:10
 
Engin’den eğitim yılı mesajı
Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminin başlamasından dolayı bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Engin’den eğitim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, yayımladığı mesajda, 4 Şubat 2019 tarihinde başlayan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönemi´nde 368 eğitim kurumunda 4 bin 49 öğretmen ve 57 bin 840 öğrenciyle ders başı yapıldığını söyledi.

Mesajında, “Geleceğimizin teminatı olup bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak amacıyla öğretmen, veli ve öğrencilerimizle kısa bir aradan sonra büyük bir heyecan ve azimle yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayarak sınıfları dolduracak olan öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve manevi yönden gelişimlerini sağlamak en önemli görevimizdir” diyen Engin, mesajının ilk bölümünde öğretmenlere şöyle seslendi: “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak, onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakârlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür eder, sizlerle meslektaş olmanın verdiği gururla şahsınıza ve üstün gayretlerinizle yetişen geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi’nde göstermiş olduğunuz özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, gayretli çalışmalarınızın 2. Dönem’de de aratarak devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Mesajının ikinci bölümünde de öğrencilere seslenen Engin, “Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Siz sevgili öğrencilerimize yönelik olarak okullarımızda eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinlikler de dönem boyunca artarak devam edecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz”

Son olarak velilere seslenen Engin, şunları söyledi: “Bize emanet ettiğiniz öğrencilerimizin fenni, milli, manevi ve ahlaki yönden gelişimi için tüm imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz”

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engin’den, eğitim, yılı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı