Haber Detayı
06 Aralık 2020 - Pazar 16:13
 
‘Evde Rehberim Yanımda’ projesi hayata geçirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Pandemi sürecinde Bingöl’ün eğitim çıtasını daha yukarılara çıkarmak adına ‘Evde Rehberim Yanımda’ projesini hayata geçirdiklerini söyledi.
EĞİTİM Haberi
‘Evde Rehberim Yanımda’ projesi hayata geçirildi

Bu projedeki öncelikli amaçlarının; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerin anne ve babalarının, çocuğunun eğitim öğretim yaşantısı ya da gelişim dönemi problemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti alabilmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Güney, “Veli rehberlik hizmetinde alanında uzman rehber öğretmenlerimizce ücretsiz ve online olarak hizmet alabilmeleri amaçlanmıştır. Özellikle rehber öğretmeni olmayan okullarımızın veli ve öğrencilerine yönelik çeşitli eğitimler planlanarak bireylerin uzaktan eğitim ile psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin veli ve öğrencilerimiz için erişilebilirliğini arttırmak hedeflenmektedir” dedi.

Güney, projenin hedeflerini şöyle açıkladı:

“-Velilerimizin çocuklarıyla doğru ve etkili bir iletişim kurarak onların beklenti ve ihtiyaçlarını anlayıp sorunlarına pedagojik çözüm yolu bulmaları.

-Gerek salgın dolayısıyla oluşan koşullar, gerekse çocukluk döneminde yaşanabilecek zorlukların önüne geçerek sağlıklı, özgüven sahibi ve başarılı bireyler olmalarının sağlanması.

-Rehberlik hizmetlerinin devamlılığının sağlanması.

-Uzaktan eğitim sürecinin yönetilmesinde velilerimize destek sağlamak.

-Uzaktan eğitim kapsamında yaşanabilecek sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili bilgilendirme yapmak hedeflenmiştir.”

Güney, 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek proje kapsamında, rehber öğretmenlerin ailelerle görüşmesi, online seminerler düzenlenmesi gibi çalışmalar yürütüleceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Evde, Rehberim, Yanımda’, projesi, hayata, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı