Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 18:47
 
FEDAŞ’TAN KAÇAK ELEKTRİK AÇIKLAMASI
Karlıova ilçesinde uzman ekipler ile kaçak elektrik taramalarını gerçekleştiren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., tespit ettiği kaçak elektrik kullanıcılarına gerekli cezai işlem uyguluyor.
- Haberi
 FEDAŞ’TAN KAÇAK ELEKTRİK AÇIKLAMASI

Fırat Elektrik’ten yapılan açıklamada, Karlıova ve köylerinde kolluk kuvvetlerinin aldığı güvenlik tedbirleri dahilinde kaçak elektrik kullanımının önlenmesi amacıyla tarama faaliyetleri ve PLC sayaç montajı çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Kaçak elektrik kullanımının önlenmesi ve enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasının sağlanması amacıyla akıllı elektrik şebeke uygulamalarının hayata geçirildiği belirtilen açıklamada,

“tarama faaliyetleri esnasında usulsüz elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde PLC sayaçları ile gerekli tedbirler alınıyor.

Uzaktan haberleşme özelliğine sahip PLC sayaçlar sayesinde şebekedeki elektrik tüketimi, uzaktan takip edilerek okuma ve kesme işlemi rahatlıkla yapılabiliyor.

Kaçak elektrik kullanım oranının minimuma düşürülmesi ve usulsüz elektrik kullanımdan kaynaklı elektrik kesintilerin en aza indirilmesi hedefiyle Bingöl’de tarama ve PLC sayaçların takılması faaliyetleri kesintisiz bir şekilde devam edecek” denildi.

Kaçak elektrik tüketimi gerçekleştirildiği tespit edilen tesisatlar için Elektrik Piyasası Tüketici Hizmet Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine istinaden işlem yapıldığı ve kaçak tüketim faturaları düzenlendiği belirtilen açıklamada, kaçak tüketim yapanların enerjisinin kesilmesinin yanı sıra üç yıla kadar hapis cezası için suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , FEDAŞ’TAN, KAÇAK, ELEKTRİK, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı