Haber Detayı
30 Ekim 2020 - Cuma 19:06
 
FKA’dan ‘stratejik liderlik’ eğitim
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), ‘Stratejik Liderlik ve Etkin Yöneticilik Online Sertifika Programı’ düzenleyeceğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
FKA’dan ‘stratejik liderlik’ eğitim

FKA Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) sahip olduğu özelliklerle ekonomi sistemi içerisindeki kilit rolü ve sosyal etkileri ile ülkelerin kalkınmasına doğrudan etki eden yapıları, KOBİ’lerin desteklenmesini ve geliştirilmesini elzem kılmıştır. Bu minvalde gerçekleştirilen mali desteklemelerin yanında teknoloji, finans, pazarlama vb. konularda eğitim ve danışmanlık desteklerinin KOBİ’lerin performansları üzerinde oldukça etkili olduğu yapılan araştırmalar ile ortaya çıkmaktadır.

Bu kapsamda Ajansımız gerek mali destekleriyle gerek eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle bölgesindeki KOBİ’lerin en büyük destekçilerinden olmuştur. 11. Kalkınma Planı’nda KOBİ’lere yönelik yer alan politika ve tedbirlere paralel olarak Ajansımız sahip olduğu tüm destek mekanizmaları ve yetkin insan kaynağı ile KOBİ’lere yönelik desteğini devam ettirmektedir. Bu kapsamda bölgemiz KOBİ’lerinin teknik ve kurumsal kapasitelerine artırılmasına büyük katkı sağlayacak olan “Stratejik Liderlik Ve Etkin Yöneticilik Online Sertifika Programı” gerçekleştirilecektir. Eğitimler Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek olup kontenjan sınırı bulunmaktadır. Son başvuru tarihine kadar (7 Kasım) katılımcıların https://forms.gle/jW2UrMjEiCjvPjTo8 adresi üzerinden kayıt yapması gerekmektedir. Eğitimler için katılım linki, kayıt yapan kullanıcıların mail adreslerine iletilecektir” denildi.

Açıklamada, programın  amacı ile ilgili şu bilgiler verildi: “İnovatif bakış açısı ile profesyonel dünyada geçerli bilgilere dayalı olarak hazırlanan bu sertifika programı, katılımcıların yöneticilik kabiliyetlerini geliştirmeyi ve liderlik vizyonuna değer katmayı hedeflemektedir.
Alanında uzman İTÜ'lü akademisyenlerin yer aldığı güçlü eğitmen kadrosuyla gerçekleştirilecek olan bu programda bir yöneticinin mutlaka sahip olması ve geliştirmesi gereken yetenek alanlarını kapsayan konularla beraber, ‘Yalın Üretim ve Yönetim’, ‘Ürün Tasarım ve Geliştirme Yönetimi’, gibi fark yaratacak güncel konular da yer almaktadır.
Eğitim toplam 60 saat olup 2 ayda tamamlanacaktır. Dersler zoom platformu kullanılarak uzaktan eğitim olarak verilecektir. Dersler her hafta 3 gün, her gün 3 saat olacak şekilde planlanacaktır (1 haftada toplam 9 saat). Hafta içi günlerde yapılacak dersler 19:00 – 22.00 saatleri arasında yapılacaktır. Detaylı takvim belli olduktan sonra, katılımcılarla paylaşılacaktır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FKA’dan, ‘stratejik, liderlik’, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı