Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 18:15
 
Gazetecilere ‘Basın Bayramı’ ziyaretleri
Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Cevat Gün, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Hüda Par Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş ve TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi Cuma Kararslan, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.
GÜNDEM Haberi
Gazetecilere ‘Basın Bayramı’ ziyaretleri

Vali Ali Mantı ve Vali Yardımcısı Cevat Gün, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler. Cemiyet başkanı Yunus Budak, yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılanan Vali Mantı, gazetecilerin basın bayramını kutladı. Gazetecilerin kamu ve memleket için çalıştığını belirten Vali Mantı, basının samimiyetle elinden geleni yaptığını kaydetti.

Vali Mantı’nın ziyaretinin akabinde Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Hüda Par İl Başkanı Orhan Açıkbaş, eski il başkanı Hamdullah Tasalı ve Tema Vakfı Bingöl İl Temsilcisi Cuma Kararslan, cemiyeti ziyaret ederek, gazetecilerin basın bayramını kutladılar.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yunus Budak, ziyaretten dolayı Vali Mantı, BİNTSO Başkanı Ayas, Hüda Par İl Başkanı Açıkbaş ve Tema temsilcisi Kararslan’a teşekkür etti.

BASIN BAYRAMI NEDİR?

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görüyor. Kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma görevi gören basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazetecilere, ‘Basın, Bayramı’, ziyaretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı