Haber Detayı
01 Ocak 2017 - Pazar 20:33
 
Genç Belediyesinden takvim savunması
Genç Belediyesinin bastırdığı 2017 yılı takvimlerinin bazı sayfalarında siyasi içerikli bilgilerin yer aldığı belirtilerek, içeriklerin matbaa hatasından kaynaklandığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Genç Belediyesinden takvim savunması

Genç Belediyesinden yapılan açıklamada, belediyenin 2017 yılı için yaptırdığı kültürel ve tanıtım amaçlı duvar takvimlerinin bazı sayfalarında siyasi amaçlar içeren bilgiler yer aldığı belirtilerek, bu bilgilerin belediyenin bilgisi dışında takvime konulduğu vurgulandı.

Takvim kütüklerinin, ilçede faaliyet gösteren bir matbaa aracılığıyla İhya Takvimlerinden hazır bir şekilde alındığı, belediye tarafından içerik çalışması yapılmadığı belirtilen açıklamada, “Belediyemizin 2017 yılına ait yaptırdığı kültürel ve tanıtım amaçlı duvar takvimlerinin söz konusu kütüklerin bazı sayfalarında, siyasi amaçlar içeren, AK Parti’yi töhmet altında bırakan ve kastı aşan ifadelere yer verilmiştir. O takvimin belediyemizi ve partimizi ilgilendirmediğini, dağıtılan takvimlerin belediyemizle hiçbir alakasının olmadığını vatandaşlarımıza beyan eder, asla ve asla ne belediyemizi nede partimizi temsil etmekte olduğunu sGenç halkının bilgisine sunarız” denildi.

Açıklamada, belediye tarafından yaptırılacak olan takvimlerin hafta içerisinde vatandaşlaraa ücretsiz olarak dağıtılacağı kaydedildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, Belediyesinden, takvim, savunması,
Yorumlar
Haber Yazılımı