Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 18:18
 
GENÇ İLÇESİ TANITILDI!
Rehber TV, Genç ilçesinde Zazaca tanıtım programı çekti. Eğitimci - Yazar Fırat Atan’ın konuk olduğu programda Genç ilçesi her yönüyle tanıtılırken, Atan’ın Genç tarihi hakkında Zazaca olarak verdiği bilgiler ise izleyicilerden tam not aldı.
KÜLTÜR Haberi
GENÇ İLÇESİ TANITILDI!

Rehber TV’de yayımlanan ve sunuculuğunu Muhammed Avcı’nın yaptığı Zazaca program olan "Vatewo Raşt" bu hafta Genç ilçesine konuk oldu. Sahip olduğu zenginlikleriyle dikkat çeken Genç kültürünün tanıtıldığı programda renkli görüntüler oluştu. 3 gün boyunca devam eden çekimlerin ardından Kent Meydanında kurulan ve Rehber TV’den yayımlanan programa Eğitimci - Yazar Fırat Atan ve Halk Ozanı (Dengbej) Fettah Yalçın katıldı.

ANADİLDE GENÇ TARİHİ ANLATILDI!

Zazaca formatta çekilen ve Zazaların yoğun olarak yaşadıkları coğrafyaların tanıtımına katkı sunmak için çekilen "Vatewo Raşt" programına konuk olan Eğitimci - Yazar Fırat Atan, Genç tarihi hakkında Zazaca bilgiler aktardı. Genç İlçesinin kronolojik olarak tarihsel seyrinin yanı sıra ilçenin tarihi ve kültürel mirası hakkında da teferruatlı bilgi verildi. Program ise izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, İLÇESİ, TANITILDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı