Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 18:45
 
GENÇ’TE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI
Bingöl Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü tarafından Genç İlçesinde 4 saatlik doğa yürüyüşünün ardından çamlık alan çöplerden temizlendi.
GÜNDEM Haberi
GENÇ’TE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI

Bingöl Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü, doğa turizmini geliştirmek adına Genç ilçesinde İlçe Kaymakamı Arif Gül, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Engin Dağ, Rafting Antrenörü Arif Kaya, öğrenciler ve doğaseverlerin katılımı ile çamlık alanında 4 saatlik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yürüyüşün ardından çevre kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına çevre temizliği yapan gönüllüler, çevrenin temiz tutulması çağrısında bulunurken, etkinlik toplu yapılan kahvaltının ardından sona erdi.

Farkındalık oluşturmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Bingöl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Erkan Davran,  “Bizim doğaya ihtiyacımız var ama doğanın bize yok. Genç ilçemiz de doğa turizmi açısından çok güzel bir yer. Bizler de doğa turizmini geliştirmek adına bugün Genç ilçemizde doğa yürüyüşü ve çöp toplama etkinliği yaparak farkındalık oluşturmak istedik” diye konuştu.

Düzenlenen etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Genç Kaymakamı Arif Gül ise, “Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras, temiz bir doğadır. Bu nedenle gerçekleştirilen bu etkinliği çok anlamlı buluyorum. Çevre ve Doğayı korumak hepimizin asli görevidir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ’TE, ÇEVRE, TEMİZLİĞİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı