Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:42
 
GİLİ: GAZZE’YE UMUT OLALIM
Siyonist işgalciler tarafından havadan ve karadan saldırıya uğrayan Filistin için ayni, nakdi ve ilaç yardımı çağrısına, Bingöl İHH’dan destek geldi.
GÜNDEM Haberi
GİLİ: GAZZE’YE UMUT OLALIM

Katil İsrail’in havadan ve karadan vurduğu Gazze halkı için Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından yardım seferberliği başlatıldı.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, “Filistin'de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Bu çağrı, oradaki mazlum Filistinli Müslümanlara gerekli yardımı ulaştırabilmek için yapılıyor. Gazze’de bombandırman günlerdir devam ediyor. Saldırıların ilk anından itibaren Gazze'deki ofisimiz aracılığıyla yardım çalışmalarına başladık. Sağlık, gıda ve barınma malzemelerinin yanı sıra elektrik için hastanelere yakıt desteği veriyoruz. Ancak yıkım çok büyük. Filistinli kardeşlerimizin daha fazla yardıma ihtiyacı var. Sağlık, gıda ve barınma malzemelerine ihtiyaç var. Gelin, Gazze’de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım. Yapacağınız küçük bir yardım bir kişinin hayatını kolaylaştırabilir. Size ihtiyaçları var. İşgalci İsrail'in saldırıları sonucu zor durumda olan Gazze’nin yaralarını sararak beraber imar edelim. Yıktığınızı yapacağız, evleri tamir edeceğiz, çiftlikleri yeniden oluşturacağız. ‘Gazze’ye, Kudüs’e Umut Ol’ kampanyası başlatıyoruz. Siyonist İsrail'in yıktığı yerleri imar etmek için tüm gücümüzle yardım kampanyasına destek verelim” dedi.

HAYDİ TÜRKİYE, SESSİZ ÇIĞLIĞIN SESİ OLALIM

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Gili, “Filistin Gazze'de bulunan günlük 3 bin kişilik yemek üretim kapasiteli Mavi Marmara Şehitleri Aşevimizde hazırlanan yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İHH olarak bağışçılarımızın destekleriyle Gazze’de 15 bin 557 yetime hamilik yapıyoruz. Bu süreçte Gazze’de yetim kalan tüm çocukları da İHH yetim hamilik sistemine dahil ederek düzenli destek vereceğiz. Siyonist İsrail'in saldırılarında yaralanarak Şifa Hastanesi'nde tedavi gören Filistinli kardeşlerimizin ailelerini ziyaret ederek nakdi yardım ulaştırdık” diye konuştu.

ONLARI YALNIZ BIRAKMAYALIM

Az çok demeden kampanyaya destek talebinde bulunan Gili, “İşgalci İsrail'in saldırıları sonucu zor durumda olan Gazze halkını yalnız bırakmayalım. Bingöl olarak yine bize yakıştığı gibi duyarlılığımızı göstererek zalime karşı durup, mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gili, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

GAZZE yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz

Türkiye Finans Bankası Bingöl Şubesi Hesap No: 2625066-1

IBAN     No:TR42 0020 6001 8702 6250 6600 01

Cep: 0536 619 78 62

İHH’nın banka hesaplarına, online olarak internet sitesine ve en yakın İHH merkezine başvurarak yardımda bulunabilirsiniz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GİLİ:, GAZZE’YE, UMUT, OLALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı