Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 00:59 Bu haber 496 kez okundu
 
Gönüllü öğretmenlerden yüz koruyucu siperlikler
Bingöl Bilim Sanat Merkezinde sağlık çalışanları için üretilen yüz koruyucu siperlikler, Bingöl devlet hastanesi Müdürü Zülküf Bağbars’a teslim edildi.
GÜNDEM Haberi
Gönüllü öğretmenlerden yüz koruyucu siperlikler

Bilim Sanat Merkezi ve STEM merkezimizde bulunan 3 boyutlu yazıcı ile Covid-19 salgınında ilk müdahaleyi yapan sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçleri için Koruyucu Yüz Siperliği üretimi yapıldı.

Üretilen yüz siperlikleri İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney tarafından Bingöl Devlet Hastanesi Müdürü Zülküf  Bağbars’a teslim edildi.

Bingöl Devlet Hastanesi Müdürü Bağbars, STEM Merkezi ve Bilim Sanat Merkezinde  Koruyucu Yüz Siperliği üretimi yapan gönüllü öğretmenlere ve emeği geçen herkese bu düşünceli davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Güney, “devletimizin ve milletimizin içinde bulunduğu bu zor şartlarda çalışma arkadaşlarımızın sağlık çalışanlarımıza yönelik yaptığı bu anlamlı çalışmadan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu zorlu şartlarda görevlerini ifa eden bizlerin sağlığı için canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza da çok teşekkür ediyorum. STEM Merkezi ve BİLSEM merkezlerimizde 3D yazıcılarda sağlık çalışanımız için yüz koruyucu siperlik baskı yaptık. Sağlık çalışanlarımızın taleplerine göre de baskılarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Güney, STEM ve BİLSEM merkezinde gönüllü olarak üretim yapan öğretmenlerin, Bingöl’deki sağlık çalışanlarının ihtiyacı olan yüz koruyucu siperliklerini yapmak amacıyla gurup halinde bir çalışma başlattıklarını söyledi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gönüllü, öğretmenlerden, yüz, koruyucu, siperlikler,
Yorumlar
Haber Yazılımı