Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 23:32 Bu haber 1944 kez okundu
 
“He zaman depreme hazır olmalıyız”
Bingöl Üniversitesinde düzenlenen “Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci” konferansına katılan Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, depreme her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“He zaman depreme hazır olmalıyız”

Bingöl Üniversitesinin 10. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, deprem esnasında ölüme asıl sebebiyet veren unsurun deprem değil, binalar olduğunu söyledi.

“Deprem kuşağında olan bir ülke ve il olarak kendimizi her daim depreme hazırlamamız gerekiyor” diyen Kadıoğlu, şunları söyledi: “İlk iki saat, siz kendinizle baş başasınız, çünkü size yardım edecek AFAD ve sağlık ekipleri ve diğer insanlar da aynı depreme maruz kalacaklar. Bizler evlerimizde, okullarımızda bireysel ve kamusal tedbirleri alıp uygulamalıyız. Mutlaka eşyalarımızı sabitlemeliyiz, depremle ilgili olarak bir acil eylem planı hazırlamalıyız. Kimlere en kısa sürede ulaşacağımızı bilmeliyiz” dedi.

Konferansa Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Olgun, Prof. Dr. Hasan Çiftçi, İl AFAD Müdürü M. Emin Boğatekin, Türk Kızılayı Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “He, zaman, depreme, hazır, olmalıyız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı