Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 16:45
 
“Hedefimiz bölgenin en iyisi olmaktır”
Okul Müdürleriyle yıl sonu değerlendirme toplantısında bir araya gelen Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “İlimizde eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması noktasında asıl hedefimiz bölgenin en iyi illerinden olmaktır” dedi.
EĞİTİM Haberi
“Hedefimiz bölgenin en iyisi olmaktır”

Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi toplantı salonunda İl genelindeki okul müdürleriyle 2017-2018 eğitim öğretim yılı yıl sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantının amacına ilişkin açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Engin, “İlimizde örgün eğitim yapan kurumlarımızda eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin hususlarla ilgili okul müdürlerimizle görüş alışverişinde bulunmak; 2017-2018 Öğretim yılı değerlendirmesini yapmak ve hedeflerimizi masaya yatırarak İlimizdeki eğitim öğretim seviye ve kalitesinin daha da artırılmasına yönelik tedbirler almak, ortak akılla hareket etmenin önemini vurgulayarak karşılaşılan sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak, uygulamalarda birlikteliği sağlamak; öğrencilere rehberlik ve yönlendirme hususlarının başarıdaki önemi konusunu değerlendirmek amacıyla bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ BÖLGENİN EN İYİSİ OLMAKTIR”

Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün eğitim konusunda asıl hedefinin Bölge illeri arasında en iyisi olmak olduğunu vurgulayan Engin:  “İlimizde eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması noktasında asıl hedefimiz bölgenin en iyi illerinden olmaktır. Bugün bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu bizim bir başlangıç, bir mihenk noktamız olacaktır. Yapılacak çok iş var. Sizin temponuz, çalışma şekliniz ve bu işe ne kadar önem verdiğiniz sonucunda şekillenecektir. İnanıyorum ki her şey daha güzel olacak. Eğitim öğretimde mazeret üretemeyiz unutmayalım ki hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz. Sizlerden ciddi gayret bekliyorum. Yapacağımız iş belli. Kendi eksikliğimizi bulup bunu tedavi etmek. Okulunuz sizlere göre şekil alır. Siz bu işi ne kadar ciddiye alırsanız öğretmenleriniz de o kadar ciddiye alır. Geçmiş senelere nazaran artan bir grafiğimiz var. Elde edilen bu sonuçlar yeterli mi? Elbette değil. Bunu her zaman söylüyorum hedefimizde bölgenin en iyi illerinden olmaktır. Bu bana hiçte zor gözükmüyor. Bunu hep beraber yapabiliriz. Yeter ki bunun olması için gerekli aklı kullanalım, gerekli gayreti gösterelim. Bu yıl önemli basamaklar çıktık, puan artırdık göğsümüz kabardı. TEOG'ta, YGS’ de dereceler elde ettik.  Ben geçen seneki gösterdikleri performanstan ve bu yıl yapılan sınavlardaki puan artışından dolayı emek ve gayret sarf eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın tüm çalışanlarına teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.  

Kaynak: (BKHG) - Bingöl Kent Haber Gazetesi Editör:
Etiketler: “Hedefimiz, bölgenin, en, iyisi, olmaktır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı