Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 18:31
 
İl teşkilatlarından hizmet beklemek yanlıştır
AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, “parti teşkilatları; vali değil, belediye başkanı değil, milletvekili değil. Halkımızın da, bizlerin de teşkilatlardan bu manada hizmet ve iş beklemesi son derece yanlıştır” dedi.
SİYASET Haberi
İl teşkilatlarından hizmet beklemek yanlıştır

AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, il yönetimi ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Sağlar, halkla devlet aygıtı arasında aracı misyonu yürüttüklerini söyledi.

AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, Merkez İlçe Başkanı Feyzi Kızıl, Kadın Kolları Başkanı Şeyma Bural, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Katkay ve parti yöneticilerinin katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan il başkanı Haşim Sağlar, “Bizim bu dönem için temel kabul ettiğimiz şey altın oranı yakalamaktır. Bu altın oranı yakalamak için de dengeyi bulmak gerekiyor. Misyonumuz, gerek parti içerisinde, gerek sorumlu olduğumuz siyasi misyonun faaliyet alanında bu ahenk ve uyumu temin edebilmek, bu dengeyi yakalayabilmektir” dedi.

İl teşkilatı olarak, halkın ihtiyaçlarını, arzu ve taleplerini alarak devlet aygıtına sunma görevi gördüklerini ve aracı misyonunu yürüttüklerini belirten Sağlar, “parti teşkilatları, vali değil, belediye başkanı değil, milletvekili değil. Halkımızın da, bizlerin de teşkilatlardan bu manada hizmet ve iş beklemesi son derece yanlıştır. Burada, halkın taleplerinin, isten ve arzularının dinlendiği, bunların politikalara dönüştürüldüğü ve ilgili mercilere aktarıldığı bir mecradır. Ama maalesef gördüğüm kadarıyla böyle bir beklenti de var. Sonuçta devlet aygıtı var, devlet aygıtının bağlı olduğu kurallar var. Kural tanımamazlık yapmamamız lazım. Bir nizam olmadan adalet ve denge de olmaz. Temel misyonumuz; kurallar çerçevesinde adil bir şekilde hizmeti temin etmek açısından halkımızın ihtiyaçlarını ilgili mercilere sunmak ve takip etmektir.

Bunu yaparken, halkla devlet aygıtı arasında, halkla vekillerimiz arasında koordinasyonu sağlamaya çalışmaktır. Aynı zamanda parti faaliyetlerimiz, hangi hizmetlerin yapılması gerektiği konusunda taleplerin oluşturulması ve yapılanları denetlemek temel bakış açımızdır. Kimsenin, bir il başkanına kurum amiri gibi, belediye başkanı gibi, milletvekili gibi bakmaması lazım. Bu siyasi kültürü de kazandırmak istiyoruz.”

“Pandemi sürecinde diğer partiler esnafları gezip sorunlarını dinledi. Sizin esnafları ziyaret edip sıkıntılarını ilgili yerlere bildirme ile ilgili bir çalışmanız oldu mu?” sorusu üzerine AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar, “İl ve ilçelerimizde esnaf sayılarını binlerle ifade ediyoruz. İş yapmak her zaman şov yapmak demek değildir. Ama biz hesabımızı kitabımızı yaparak, ne zaman nerede, en uygun zamanda ne yapmamız gerektiğine karar veriyoruz. Esnafla temas kurup ihtiyaçlarını birebir dinlemek çok önemli ve gereklidir. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarımızla görüşüldü, sorunlar ilgili mercilere aktarıldı. Gerek belediyemizin gerekse hükümetimizin şuanda esnaf ve sanatkarlarla alakalı almış olduğu tedbirler ortadadır. Ama işin sahip çıkmak ve ilgilenmek boyutuna gelirsek, gereğini yaptık ve sonuçlarını da alıyoruz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, teşkilatlarından, hizmet, beklemek, yanlıştır,
Yorumlar
Haber Yazılımı