Haber Detayı
07 Temmuz 2018 - Cumartesi 12:04
 
İşgallerin önüne geçilemedi
Bingöl’de her sokak başında kaldırım işgalleriyle karşılaşmak mümkün. Bingöl Belediyesi, dört yıl önce başlattığı ‘işgallere son’ çalışmasının sonunu getiremedi, işgaller artarak devam etti.
GÜNDEM Haberi
İşgallerin önüne geçilemedi

Bingöl’de yıllardır gündemde olan kaldırım işgali sorunu, artan nüfus ile birlikte artarak devam ediyor. Bir kadın okuyucumuz, işgal altında olan kaldırımların fotoğrafını paylaşarak, “hakkımız olan kaldırımlarda yürüyemiyoruz” notunu düştü. Bingöl’ün birçok yerinde benzer manzaralarla karşılaşmak mümkün ancak çözüm yok.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, göreve yeni başladığında kaldırım işgallerine son vereceklerini belirtti ancak geçen süre zarfında işgaller artarak devam etti.

Bingöl’de neredeyse her caddede, sokakta ve kaldırımda işgal sorunu yaşanıyor. Kaldırımlara ve yollara atılan eşyalar ve inşaat firmaları tarafından yola bırakılan malzemeler nedeniyle özellikle bayanlar yolların ortasından yürümek zorunda kalıyor. İşgal sorunu yıllardır gündemde olmasına rağmen belediye tarafından kalıcı çözüm üretilemiyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşgallerin, önüne, geçilemedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı