Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 21:13
 
İŞKUR, 2016’da 2 bin 738 kişiyi işe yerleştirdi
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2017 yılı 1. olağan toplantısı gerçekleştirildi
GÜNDEM Haberi
İŞKUR, 2016’da 2 bin 738 kişiyi işe yerleştirdi

Bingöl valiliği toplantı salonunda vali Yardımcı Muhammet Fuat Türkman başkanlığında

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2017 yılı 1. Olağan toplantısı gerçekleştirildi.

 Burada toplantının açılış konuşmasını yapan vali Yardımcısı Türkman, İl istihdam ve mesleki eğitim alanında 2016 yılında yapılan toplantılarda alınan kararların gerçekleşme durumu ile bundan sonraki çalışmalar hakkında planlama yapılacağını söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan ise, kurul üyelerine yaptığı sunumda önceki toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalarının rakamsal verileri ile sonuçları ve gerçekleşmeleri hakkında bilgi verdi.

İŞKUR Müdürlüğünce 2016 yılında 2 bin 738 kişinin işe yerleştirildiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: “Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 23 (grup) kurs düzenlenerek 909 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır. İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 313 program düzenlenerek 524 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır. Özel Politika Kursları kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Solhan ve Karlıova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri işbirliğinde toplam 138 kişilik Çoban/Sürü Yönetim Elemanı(Küçükbaş) mesleğinde kurs düzenlenmiştir. 2 bin 53 kişiye işsizlik sigortası maaşı bağlanmıştır. 13 bin 602 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verilmiştir. Bin 352 işyeri, 88 eğitim kurumu yüz yüze ziyaret edilerek kurumsal hizmetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir. İşverenlere, Öğrencilere ve İşsizlere yönelik olarak toplam 115 grup çalışması yapılarak kurum hizmetlerimiz, iş arama-işe yerleştirme süreci ve danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bilgilendirme yapılmıştır. Toplum Yararına Programlar kapsamında 2016 yılında Orman İşletme Müdürlüğü ve Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü işbirliğinde 207 kişilik program, İl Müftülüğü işbirliğinde 80 kişilik program, İl, İlçe, Belde Belediye Başkanlıkları işbirliğinde toplam 750 kişilik program ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile 275 kişilik program düzenlenmiştir. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile düzenlenen programlar devam etmektedir”

Toplantıya, Bingöl Belediye Başkanvekili Ragıp Atala, Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Ayçiçek, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özcan Turhan, Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Ali Bayram, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Ticaret Müdürü Abdulvahap Tanık ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKUR,, 2016’da, 2, bin, 738, kişiyi, işe, yerleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı