Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 18:14
 
KIRSALDA YAŞAMAYI TAAHHÜT EDENLERE DESTEK
Bingöl’de, kırsalda yaşamayı taahhüt eden 53 kişinin hayvancılık ile ilgili projesi destek almaya hak kazandı.
GÜNDEM Haberi
KIRSALDA YAŞAMAYI TAAHHÜT EDENLERE DESTEK

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’ sonuçları açıklandı.

Kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olan genç girişimcileri kapsayan proje kapsamında, Bingöl’den başvurusu yapılan 53 projenin kabul edildiği belirtildi.

Bingöl’den kabul edilen 53 projeye toplamda 53 milyon 300 bin TL destek verileceği belirtildi.

Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğü sitesinde yayımlanan listeye göre, Bingöl’den kabul edilen projelerin 3’ü kapama meyve bahçesi, 17’si büyükbaş hayvan yetiştiriciliği (Süt Sığırcılığı), 6’sı büyükbaş hayvan yetiştiriciliği (Besicilik), 8’i küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği, 19’u Arı yetiştiriciliği ve arı ürünler le arı sütü ve ana arı üretimi alanında desteklenecek.

Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan duyuruda, “Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan ve ekli listede adı geçen kişilerin 25.05.2022-31.05.2022 tarihleri arasında il müdürlüğümüze şahsen müracaat ederek hibe sözleşmesini imzalaması gerekmektedir” denildi.

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRSALDA, YAŞAMAYI, TAAHHÜT, EDENLERE, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı