Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 17:40
 
KIZILBOĞA: ZAMLAR, MİLLETİN BELİNİ BÜKTÜ
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, ülke ekonomisinin halk üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çekerek, Bingöl’de halkın geçinemediğini ve mutsuz olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
KIZILBOĞA: ZAMLAR, MİLLETİN BELİNİ BÜKTÜ

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yaptığı açıklamada kentin ekonomik yapısını değerlendirerek, “Bingöl’de en önemli sorun işsizlik. İşsizliğin her geçen gün arttığı bir şehirde insanların mutlu olması beklenemez. Çiftçilerimiz her geçen gün artan girdi maliyetleri karşısında ezilmektedir. Çiftçi üretmezse, aç kalırız, dışa bağımlı bir ülke haline döneriz. Besicilik, Bingöl için önemli bir geçim kaynağıdır. Besicilerimiz, üretimden el çekmeye başladı. Yem fiyatları artmaya devam ediyor. Çiftçi ve besici, mutsuz. Geçinemiyor. Halka tepeden bakanlar, yanlarına gelmeyenler ise çıkıp halkın her şeyden memnun olduğunu söylüyor. Halka diyorlar ki; ‘Az yiyin, az yakın, geçinmeye çalışın.’ Bunları önce siz yapın, maaş almayın, saray masraflarını azaltın, bizde halk olarak az yiyip geçinmeye çalışacağız” dedi.

Yapılan zamların halkın alım gücünü düşürdüğünü ifade eden Kızılboğa, şunları söyledi: “Halk doğru dürüst beslenemiyor. En önemli gıda olan ekmeğe Bingöl’de Yüzde 40 zam yapıldı. Bu fırıncılarımızın da geçinemediğini, artan girdi maliyetleri karşısında ezildiğini gösteriyor. Önümüz kış. Bu vatandaş kışın ne yakacak, artacak elektrik faturasını nasıl ödeyecek. Ülkeyi yönetenler bunları düşünmüyor. Doğalgaza zam, elektriğe zam, ekmeğe zam. Sonrada çıkıyorlar markete gidip kuruyemiş alıp, fiyatlar çok uygun diyorlar. Bu halk kuruyemiş alabiliyor mu? Halkın aklıyla alay edercesine her şey uygun fiyata diyorsunuz. İYİ Parti gümbür gümbür geliyor. Halkımızı hak ettiği refah düzeyinde yaşatacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIZILBOĞA:, ZAMLAR,, MİLLETİN, BELİNİ, BÜKTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı