Haber Detayı
02 Mayıs 2017 - Salı 23:15 Bu haber 2676 kez okundu
 
Kadın emek çarşısı açılıyor
Bingöl Belediyesi ve Bingöl Valiliği tarafından yapılan kadın emek çarşısı için başvurular alınmaya başlandı.
GÜNDEM Haberi
Kadın emek çarşısı açılıyor

Bingöl Belediyesi ile Bingöl Valiliği tarafından yapımı tamamlanan Kadın Emek Çarşısı açılıyor. Kadınların el emeklerini kazanca dönüştüreceği 1190 m2’lik alanda 20 adet satış büfesi, 1 adet idari bina, 1 adet mescit, 1 adet kafeterya ve WC’ler (kadın-erkek-engelli) yer alıyor.

Bingöl Belediyesinden yapılan açıklamada, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan Kadın Emek Çarşısının, bir komisyon tarafından yönetileceği belirtildi.

Açıklamada, “Sadece kadınların ticari faaliyet yürüteceği bir alan olan Kadın Emek Çarşısı’nda, kadınların el emeği ürünlerin satışı gerçekleştirilecek. El Emeği Çarşısında üretici kadınların takı, dekoratif ahşap, el işi çalışmaları gibi kendi ürettikleri ürünlerin satışı yapılacak.

Satış yapmak isteyen üretici kadınların Bingöl Belediyesi Kültür Merkezine başvuru yapmaları gerekmektedir. 10 Mayıs 2017’ye kadar devam edecek olan başvurular da öncelik; mesleki sertifikalara sahip olanlara, Mikro Kredi Şubesinden Kredi alanlara ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda kayıtlı olan işsiz kadınlara verilecek.

Kadın Emek Çarşısı’na başvuru işlemleri için kimlik fotokopisi ile kültür merkezine gitmek yeterli” denildi.

Komisyonda; Bingöl Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Aile ve Sosyal Politiklar İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Bingöl Halk Eğitim Müdürlüğü ve Mikro Kredi Şube Müdürlüğünün yer aldığı bildirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, emek, çarşısı, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı