Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 18:01
 
KANATLI HAYVAN YATIRIMI ARTIYOR
Bingöl’de son bir ay içerisinde 4 adet kanatlı hayvan yetiştiriciliği projesi için ÇED süreci başlatıldı. 4 yatırımla toplam 238 bin piliç kapasiteli tesisler kurulması planlanıyor.
- Haberi
KANATLI HAYVAN YATIRIMI ARTIYOR

Bingöl’de son dönemlerde kanatlı hayvan yetiştiriciliğine ilgi arttı. 15 Aralık 2020 tarihinden buyana, Garip Köyü bölgesinde kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesisi kurulması için 4 farklı ÇED başvurusu yapıldı. Üç yatırım için Çevresel Etki Değerlendirmesine (ÇED) gerek olmadığı belirtilirken, bir yatırım için ÇED sürecinin başlatıldığı belirtildi.

İşte Bingöl’de kurulacak kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesisleri ve kapasiteleri:

-Naci Orak tarafından Garip Köyü Bani mevkiinde kurulması planlanan kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesisine 1 milyon 860 bin TL’lik yatırım yapılacak.

Yapılması planlanan kanatlı hayvan yetiştirme tesisi 8.500 adet/dönem hindi (59.500 adet/dönem piliç) kapasiteli olması planlanıyor. Yılda 8 dönem ve her dönem 42 günlük besi yapılacak şekilde tesis yapılacak.

-Ahmet Ertuğrul tarafından kurulması planlanan kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesisi, 4 milyon 850 bin TL’ye mal olacak. Bu tesisin de, 8.500 adet/dönem hindi (59.500 adet/dönem piliç) kapasiteli olması planlanıyor.

-Seda Ertuğrul tarafından kurulması planlanan diğer bir kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesisi, 1 milyon 860 bin TL’ye mal olacak.

Bu tesisin de, diğer tesislerde olduğu gibi 8.500 adet/dönem hindi (59.500 adet/dönem piliç) kapasiteli olması planlanıyor. Yılda 8 dönem ve her dönem 42 günlük besi yapılacak şekilde tesis yapılacak.

-Bilkent Şirketi tarafından kurulması planlanan kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesisi, 4 bin 850 TL’ye mal olacak.

Tesiste, 59.500 adet kapasiteli tavuk veya 8.500 adet kapasiteli hindi çiftliğinde kanatlı hayvan yetiştiriciliği faaliyeti yapılması planlanıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KANATLI, HAYVAN, YATIRIMI, ARTIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı