Haber Detayı
15 Ocak 2017 - Pazar 22:29
 
Karatede önemli başarı
Kars’ta yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Şampiyonasına katılan Bingöllü karateciler, kızlarda birinci, erkeklerde ise üçüncü oldu.
SPOR Haberi
Karatede önemli başarı

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Karate Grup müsabakaları, 14-15 Ocak tarihlerinde Yalova, İzmir, Hatay, Kırıkkale, Düzce, Ordu, Adıyaman ve Kars illerinde yapıldı.

Kars ilinde yapılan bölge yarışmalarına Bingöl’ü temsilen katılan karateciler, önemli başarılara imza attı. Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına Karate Antrenörü Sedat Kaya gözetiminde turnuvaya katılan karateciler, 13 madalya aldı. Turnuvada Bingöl karate takımı kızlarda birinci, erkeklerde ise üçüncü oldu.

Kars’ta önemli başarılar elde eden Bingöl karate takımı, 4 Mart’ta Malatya’da yapılacak 2. tur müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Karate Antrenörü Sedat Kaya’nın yetiştirdiği ve bugüne kadar Türkiye genelinde önemli dereceler alan Deniz Çeçen de turnuvada antrenör olarak görev aldı.

Bingöl’de karate sporunun yaygınlaşması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Sedat Kaya, takım halinde ve bireysel müsabakalarda aldıkları başarılardan dolayı sporcularını tebrik etti. Malatya’da yapılacak 2. tur müsabakalarına hazırlandıklarını belirten Kaya, buradan da başarıyı yakalamak istediklerini söyledi.

Kaya, karate sporuna verdiği desteklerden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’a teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karatede, önemli, başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı