Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 20:39
 
Kayak kampı sona erdi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce, 7-13 yaşlarındaki öğrencilere yarıyıl tatilinde Yolçatı Kayak Tesislerinde kayak güç geliştirme ve temel eğitim kampı düzenlendi. Kamp sonunda yapılan yarışmada başarılı olan öğrencilere madalya verildi.
GÜNDEM Haberi
Kayak kampı sona erdi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 7-13 yaşlarındaki 120 öğrencinin katılımıyla Yolçatı Kayak Tesislerinde antrenörler nezaretinde kayak kampı düzenlendi.

Okulların tatil olmasıyla birlikte açılan kursa yoğun ilgi gösteren öğrenciler, hem kayak öğrendiler hem de tatilin tadını çıkardılar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, yarıyıl tatilinin başlamasıyla öğrencilere yönelik kayak kursları açtıklarını belirterek, "Yarıyıl tatilinde kayak branşıyla tanışan çocuklarımıza kayak öğretmek, çocukların birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak, arkadaşlık ve dostluk duygularını geliştirmek ve yetenekli çocukların bundan sonraki dönemde de gelişimlerini devam ettirip ilimiz adına yarışmalara katılmalarını sağlamak amacıyla yapılan kampımızı bu yıl da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Yarıyıl tatilinden sonraki dönemlerde öğrencilerimizi Hesarek ve Yolçatı kayak tesislerimizde kayak yapmaya davet ediyoruz’’ dedi.

Arıkan, çocuklarını spordan uzak tutmayarak kayak kampına gönderen velilere de teşekkür etti.

10 gün süren temel eğitim kampı sonunda yapılan yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan tarafından verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kayak, kampı, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı