Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 17:47
 
KAYAK YARIŞMALARI YAPILDI
Kars’ta düzenlenen kayak yarışmalarında, U14 erkeklerde, Şarge Kayak Kulübü sporcusu Yusuf Selam Aktaş üçüncü oldu
GÜNDEM Haberi
KAYAK YARIŞMALARI YAPILDI

Türkiye Kayak Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A Grubu (U-12-14-16) 1.ve 2. etap müsabakaları Kars'ta düzenlendi. Kars Sarıkamış Kayak Merkezinde organize edilen organizasyonda Bingöl ile birlikte 9 ilden 64 sporcu mücadele etti.

Yarışmalar sonucunda U12 kızlarda, Erzurum ilk üç sırayı alırken, Bingöl Şarge Kayak Kulübü adına yarışan Avin Aleyna 4. oldu. U12 erkeklerde de ilk üç sırayı Erzurumlu kayakçılar kazandı.

U14 kızlarda yine ilk sırayı Erzurumlu kayakçılar aldı. U14 erkeklerde de ilk iki sırayı Erzurumlu kayakçılar alırken, Bingöl’den yarışmaya katılan Şarge Kayak Kulübü sporcusu Yusuf Selam Aktaş üçüncü, Dağ Spor Kulübü sporcusu Kerem Bulşu 5. oldu.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı müsabakalar sonrasında dereceye giren sporculara madalyalarını veren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, tüm katılımcılara teşekkür ederek, "Kars'ta bizleri misafir eden kayakseverlere çok teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyon oldu. Dereceye giren sporcularımıza, antrenörlerine ve ailelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amacımız branşımızı sizlerle birlikte en iyi noktaya getirebilmek. Biz bir aileyiz ve güzel günler çok yakınımızda" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYAK, YARIŞMALARI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı