Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 00:08 Bu haber 814 kez okundu
 
Kiğı’da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi verilecek
Kiğı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Kalkınma Ajansına sunulan ‘Robotik Kodlama ve Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitimi’ projesi kabul edildi. Proje kapsamında 20 öğretmene robotik kodlama eğitimi verilecek.
GÜNDEM Haberi
Kiğı’da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi verilecek

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) teknik destek programı Kasım-Aralık dönemi sonuçlarını açıkladı. Program kapsamında 9 proje desteklenirken, bu projelerden biri Bingöl’e ait.

Desteklenecek projeler ile ilgili Fırat Kalkınma Ajansından yapılan açıklamada, “Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Sonuç Odaklı Programlar doğrultusunda belirlenen öncelikler (Yenilikçi Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi, Doğa, Kültür ve Sağlık Turizm Türlerinin Geliştirilmesi, Endüstriyel Gelişme, Kırsal Kalkınma ve Yöresel Ürünlerin Ticarileştirilmesi ve markalaşması) çerçevesinde, bölgedeki kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınma için önem arz eden çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlara yönelik uzman desteği sağlama amacıyla Teknik Destek Programı yürütülmektedir.
Program ile Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak alanlarda etkinliğini artırmak üzere danışmanlık ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmekte, hazırlanacak program ve projelere katkı sağlanmaktadır.
Programın Kasım-Aralık dönemi kapsamında teslim alınan toplam 28 adet başvuru ile ilgili yapılan değerlendirmeler neticesinde 9 adet başvuru başarılı bulunmuştur” denildi.

KİĞI’DA ÖĞRETMENLERE ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK

Kiğı Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘Robotik Kodlama ve Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitimi’ projesi de kabul edilen projeler arasında yer aldı.

Projeye FKA tarafından 25 bin TL destek verileceği belirtilirken, bu kapsamda 20 öğretmene robotik kodlama eğitimi verileceği belirtildi.

Desteklenecek projeler şunlar:

-Kovancılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Kovancılar Robotik Kodlama İle Buluşuyor

-Tunceli TSO: E Ticaret ve E İhale Eğitimi

-Battalgazi Belediye Başkanlığı: Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesine Yönelik Strateji Geliştirme Eğitimi

-Kiğı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Robotik Kodlama ve Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitimi

-Basın İlan Kurumu Malatya Şube Müdürlüğü: Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi

-İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü: Tunceli Yerel Turist Rehberliği Projesi

-Palu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Palu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Okullarda Çalışan Öğretmenler İçin Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi

-Malatya İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü: Kayısı Yetiştiriciliğinde Hassas Tarım Uygulamaları Eğitimi Projesi

-Elazığ Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü: Elazığ Tarım ve Orman Müdürlüğü Personellerine Yönelik Uygulamalı Avrupa Birliği Projesi Hazırlama Eğitimi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kiğı’da, öğretmenlere, robotik, kodlama, eğitimi, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı