Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 17:25
 
KORKUTATA, ENGELLİLERİN SORUNLARINI RAPORLAŞTIRDI
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata, Hüda Par’ı ziyaret ederek, kentte engellilerin sorunları ile ilgili hazırladıkları raporu sundu.
GÜNDEM Haberi
KORKUTATA, ENGELLİLERİN SORUNLARINI RAPORLAŞTIRDI

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı ve İl Başkanı Refik Alpaya, yaşanan sıkıntıları takip edeceklerini ve gerekli yerler ile görüşeceklerini söylediler.

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata,  "Kentimizde yaşanan engelli sorunlarıyla ilgili kent raporumuzu oluşturduk. Bu bağlamda siyasi partilerimizi ziyaret ediyoruz. Bugünde HÜDA PAR ile bir görüşme sağladık ve nazik kabullerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Amacımız ilimizdeki engelli vatandaşlarımızın sorunlarını, çözüm önerileriyle beraber tüm siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine ve tüm kamu kurumlarına sunarak, ilimizde zamanla ertelenen çalışmaları hızlandırmaktır. Buradan yetkililere seslenerek, kent sorunlarıyla ilgili komisyonların kurulmasını istiyoruz. Bizim hazırladığımız rapor bir kişinin azından çıkan şeyler değil, sıkıntı gören insanları dinleyerek ve görüşlerini alarak hazırladığımız bir rapordur." dedi

"KAMU KURUMLARI HİZMET YERLERİDİR, HALKA HİZMET İÇİN VARDIRLAR"

İl bazında engelli vatandaşların yaşadığı tüm sorun ve sıkıntıların takipçisi olacaklarını söyleyen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, "HÜDA PAR olarak ilimizde faaliyet gösteren Altı Nokta Körler Derneği ve engelli vatandaşlarımızın temsilci olan tüm STK’ların bizlere yaptığı ziyaretleri ve ilettikleri her sorun ve sıkıntıyı önemli buluyoruz. Bize sunulan bu sorunları kamuoyu nezdinde dile getirip ve yetkililere sunacağız. Bu anlamda üzerimize düşen sorumlulukları yerine elbette getirmeye çalışacağız. HÜDA PAR olarak, bu işin takipçisi olacağız ve çeşitli incelemelerde bulandıktan sonra gerekli yerlere başvuracağız." İfadelerini kullandı.

Tasalı, şunları söyledi: “unutulmamalıdır ki gelecekte her birimiz birer engelli adayıyız. Bu anlamda engelli kardeşlerimizin tüm arz ve taleplerine bu nazarla bakmamız gerekir.  Kamu kurumları hizmet yerleridir halka hizmet için varlar ve vatandaşlar istediği zaman sıkıntı ve sorunlarını iletebilmelidirler.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORKUTATA,, ENGELLİLERİN, SORUNLARINI, RAPORLAŞTIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı