Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 23:32 Bu haber 1903 kez okundu
 
Köşger’den engelliler haftası mesajı
Vali Köşger, engelli vatandaşların sorunlarını çözebilme, hiçbir engele takılmadan normal yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlama gayreti içinde olduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Köşger’den engelliler haftası mesajı

Vali Yavuz Selim Köşger, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Köşger’in mesajı şöyle: “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin ön plana çıkarılması, sorunları ile bire bir yakından ilgilenme adına düzenlenen çeşitli etkinliklerle engelli kardeşlerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Bizim medeniyetimiz, yardıma muhtaç her bir ferdi koruyan, onu onore ederek yaşamasını temin eden bir medeniyettir. Bizler, kanadı kırık göçmen kuşları bile tedavi için vakıf kuran bir medeniyetin evlatlarıyız. Yaratılmışların en güzeli olan insanlarımızı aynı şekilde mutlu edebilmek, ecdadımızın bıraktığı manevi mirasa sahip çıkmak öncelikli görevlerimizdendir. Devlet olarak engelli vatandaşlarımızın mevcut sorunlarını çözebilmek, hiçbir engele takılmadan normal yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamak, onlara daha yaşanabilir dünya, daha yaşanabilir bir Bingöl sunabilmek ve kendileri ile barışık birer birey olabilmelerini sağlamak için devlet olarak elimizden gelen her türlü desteği ve gerekli gayreti göstermekteyiz.

Bir hafta değil yaşamın her anına katılabilmesi ve hatırlanması gereken engelli kardeşlerimize yönelik özellikle son yıllarda toplumca geliştirdiğimiz olumlu tutumlarımızı tüm hassasiyetiyle devam ettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köşger’den, engelliler, haftası, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı