Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 18:13
 
KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, yüz yüze eğitimin başladığı köy okullarını ziyaret etti
EĞİTİM Haberi
KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ

İl Millî Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Milli Egemenlik İlkokulu, İMKB Gözeler Haraba İlkokulu, İncesu İlkokulu ve Şeker Pancarı İlkokulunu ziyaret ederek, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Güney, fiziki mesafe ve maske kuralına göre sınıflara yerleştirilen öğrencilerle bir süre sohbet ederek maske, mesafe ve temizlik kuralları hakkında tavsiyelerde bulundu, alınan tedbirler ile ilgili okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür etti.

Okulların 15 Şubat’ta başlayan yüz yüze eğitime hazırlandığını ifade eden Güney, “’Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ uyarınca, okullarımızda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. Müdürlüğümüz koordinasyonunda açılan tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. ” dedi.

Velilere, çocuklarını gönül rahatlığıyla öğretmenlerine emanet ettikleri için teşekkür eden Güney, sınıfların sosyal mesafeye göre düzenlenmesi, dezenfektan, maske, fiziki ve sosyal yeterlilikler konusunda azami bir şekilde özen göstererek öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlayan tüm öğretmen ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖY, OKULLARINI, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı