Haber Detayı
07 Ocak 2017 - Cumartesi 00:14
 
Kütüphane 50 bin kitapla okuyucu bekliyor
Bingöl Halk Kütüphanesinde 50 bin 827 kitap bulunduğunu belirten kütüphane müdürü İşlek, toplumun her kesimini kütüphaneye beklediklerini söyledi
GÜNDEM Haberi
Kütüphane 50 bin kitapla okuyucu bekliyor

İl Halk  Kütüphanesi Müdürü Muhammed İnan İşlek, Bingöl Halk Kütüphanesi faaliyetleri hakkında açıklama yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren halk kütüphanelerinin, halkın kütüphane ile ilişkilerini artırarak okuma ve araştırma alışkanlığını geliştiren, düşünce ve bilgi ürünlerinin insanlar arasında paylaşılmasını sağlayan, çoğulcu demokrasi ve düşünce özgürlüğünün kaynağını oluşturan kuruluşlar olduğunu belirten İşlek, “Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü de Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü kütüphanelerin kuruluş amacına, misyonuna ve vizyonuna uygun olarak 1966 yılından itibaren hizmet vermektedir. Kurumumuz gelişen teknoloji ve iletişim araçlarına uygun olarak kütüphanecilik hizmetlerini yapmaktadır. Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü  olarak toplumun bilgi ihtiyacını karşılamak, toplumun her kesimine okuma alışkanlığı edindirmek için basın-yayın, kitle iletişim araçları ve sosyal medya yollarını kullanarak daha fazla okuyucuya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bingöl Halk Kütüphanesinde 50 bin 827 kitap bulunduğunu belirten İşlek, kütüphanede bin 27 CD, DVD, 197 abone olunan süreli yayın bulunduğunu söyledi.

Kütüphaneye kayıtlı aktif üye sayısının 4 bin 383 olduğunu kaydeden İşlek, üyelere 2016 yılı içerisinde 25 bin 215 materyal verdiklerini, internet, araştırma, kendi materyalini kullanan toplam okuyucu sayısının ise 62 bin 554 olduğunu ifade etti.

Vatandaşları kitap okumaya davet eden İşlek, “Toplumun her kesimini boş zamanlarını kütüphanelerde değerlendirmek, kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirmek, ödev ve diğer araştırmalarını yapmak üzere kütüphanelerde zaman geçirmelerini yararlı olduğunu düşünmekteyiz. Bu bağlamda toplumun her kesimini bilgilenme sürecini geçirmeleri adına her yıl daha fazla büyüyen Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ailesi dahil olmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütüphane, 50, bin, kitapla, okuyucu, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı