İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
30 Aralık 2016 - Cuma 15:31
 
Kuveyt Türk, 400. şubesini Bingöl’de açtı
Kuveyt Türk Katılım Bankası, 400. Şubesini Bingöl’de açtı. Şube Müdürü Burhan Çiçek, hedeflerinin Bingöl’de reel ekonomiyi destekleyerek sektörler bazında gelişimi sağlamak olduğunu belirtti.
GÜNDEM Haberi
Kuveyt Türk, 400. şubesini Bingöl’de açtı

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 400. Şubesini Bingöl’de açmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bingöl Şube Müdürü Burhan Çiçek, Kuveyt Türk bankasının, 1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde kurulduğunu, 1999 yılı Aralık ayından itibaren diğer Özel Finans Kurumları gibi 4389 sayılı Bankacılık Kanunu'na tâbi hale geldiğini ve Mayıs 2006'da unvanının, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. olarak değiştirildiğini söyledi.

Çiçek, Kuveyt Türk'ün sermayesinin 62'sinin Kuveyt Finans Kurumu'na, 9'unun Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu'na, 9'unun İslam Kalkınma Bankası'na, 18'inin Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne, 2'sinin de diğer ortaklara ait olduğunu kaydetti.

Çiçek, “Kuveyt Türk, kurulduğu günden bugüne kadar faizsiz bankacılık sisteminde özenliliği, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı ilke edinmiştir.

Bingöl ilimizde reel ekonomiyi destekleyerek sektörler bazında gelişimi sağlamak hedefimizdir.

Bankamızda müşterilerimizden prensip olarak hesap işletim ücreti alınmamakta ve internet/mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT-Havale işlemlerinden komisyon alınmamaktadır. Yeni şubemizin ilimize ve kurumumuza hayırlı olmasını diler, tüm Bingöllüleri Kuveyt Türk müşterisi olmaya davet ederim” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuveyt, Türk,, 400., şubesini, Bingöl’de, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı