Haber Detayı
23 Haziran 2021 - Çarşamba 18:06
 
MALATYA HAYVANAT BAHÇESİ 1250 HAYVANA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
Normalleşme süreci ile birlikte kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Malatya Hayvanat Bahçesinde 78 türde 1250 hayvan bulunuyor.
GÜNDEM Haberi
MALATYA HAYVANAT BAHÇESİ 1250 HAYVANA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan Malatya Hayvanat Bahçesi pandemi kısıtlamaları sonrasında yeniden ziyaretçileriyle buluştu.

Hayvanat bahçesinin vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edildiğini belirten Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Sami Altaş, “Pandemi kısıtlamaları sonrasında Orduzu bölgesinde bulunan hayvanat bahçemiz vatandaşların ziyaretine yeniden açıldı. Hayvanat bahçemizde hijyen noktasında gerekli tedbirleri aldık. Ziyaretçilerimiz Pazar günü hariç haftanın altı günü gönül rahatlığıyla ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Hayvanat bahçemizde 78 türden 1250 hayvan bulunmaktadır. Bu hayvanların bakımları veteriner hekim arkadaşlarımızın kontrolünde bakıcılarımız tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır” dedi.

Hayvanat Bahçesi sorumlu veteriner hekimi Seda Sezikli ise, “Hayvanat Bahçemiz bulunduğu konum itibariyle ve bölgesinde tek olmasından dolayı Bingöl, Elazığ ve Diyarbakır illerinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Hayvanat bahçemizdeki hayvanlarımızla hasta olmamaları için özel olarak ilgileniyoruz. Bu gösterdiğimiz ilgi sonucunda da birçok yeni yavru aramıza katıldı onun mutluluğunu yaşıyoruz. Hayvanlarımızın bakımına büyük önem veriyoruz. Hayvanların sağlıklı olmaları bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALATYA, HAYVANAT, BAHÇESİ, 1250, HAYVANA, EV, SAHİPLİĞİ, YAPIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı