Haber Detayı
23 Temmuz 2018 - Pazartesi 17:06
 
Metruk yapıya Narko darbe
Bingöl Emniyet Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesi işbirliğiyle Recep Tayip Erdoğan Mahallesinde bulunan metruk yapı yıktırıldı.
- Haberi
Metruk yapıya Narko darbe

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadel Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda Recep Tayip Erdoğan Mahallesi Veysel Ersoy sokağında bulunan ve uyuşturucu bağımlılarınca kullanıldığı tespit edilen metruk bir yapı, Belediye İmar Müdürlüğü ekiplerince yıktırıldı.

Bingöl’de özelikle gençlerin ve çocukların uyuşturucu maddeden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yoğun bir çalışma sarf eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların şikayetlerini de dikkate alarak çalışma yapıyor.

Uyuşturucu madde kullanımını engellemek için belediye ekipleriyle işbirliği yapan Narkotik ekipleri, sadece metruk binaların yıkımını değil, zaman zaman eğitim seminerleri de düzenleyerek vatandaşları uyuşturucunun zararları konusunda bilgilendiriyor.

Metruk yapılarla ilgili Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünce yapılan açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma neticesinde Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde iki katlı metruk yapının tespit edildiği belirtildi.

Uyuşturucu madde kullanan kişilerce mesken haline gelen metruk yıkılması için ivedi bir şekilde çalışma yürütüldüğü belirtilen açıklamada, “Bahse konu mahallede metruk yapıyı mesken olarak kullanan kişiler, çevredeki insanlar için tehdit oluşturuyordu. Yıkım için resmi işlemler tamamlandıktan sonra çevrede güvenlik önlemi alınarak yıkım gerçekleştirilmiştir. Metruk yapı yıkılarak madde kullanımının önü alınmıştır” denildi.

Çalışmalar kapsamında şimdiye kadar 74 işgal, 103’ü metruk yapı olmak üzere 177 yapının yıkıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İlimizde madde kullanımını önlemek ve gençleri bu bataklıktan kurtarmak için çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerce tespit edilen yapılar gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra yıkılıyor. Madde kullanımını önleme noktasında vatandaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Özellikle metruk yapılarda uyuşturucu kullanımı gören vatandaşlarımız belediye ve emniyet müdürlüğüne müracaatta bulunsun. 155 polis imdat hattını arayarak da durumu bildirebilirsiniz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Metruk, yapıya, Narko, darbe,
Yorumlar
Haber Yazılımı