Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 18:06
 
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde başlatılan Kızılay’a kan bağışı kampanyasına Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri dedestek verdi.
GÜNDEM Haberi
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK

Koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla kan stoklarında büyük oranda azalma görülmesiyle birlikte Türk KızılayI, birçok ilde olduğu gibi Bingöl’de de kan bağışı kampanyası düzenliyor. Türk Kızılayı Diyarbakır Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Kan Bağış Tırı, Genç Caddesi Saat Kulesi önünde kurularak, kan bağışı kabul etmeye devam ediyor.

“İyilik Kanımızda Var” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürleri Muhittin Kaya, Fahrettin Akbulut ve Selahattin Akıncı, Yayladere İlçe Milli eğitim Müdürü Mahmut Nedim Akgün ve Okul Müdürleri Genç Caddesi Saat Kulesi önünde Kızılay kan verme aracında bir araya gelerek kan bağışında bulundu.

Kan bağışı hakkında değerlendirmelerde bulunan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, “Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün başlatmış olduğu ‘İyilik Kanımızda Var’ projesi kapsamında kan vermek için bir araya geldik. Kan ihtiyacının daha yoğun olduğu pandemi sürecinde kan ve plazmaya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek vermek geldik. Ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sürecinde kan bağışına daha fazla ihtiyacımız var. Yoğun kan ihtiyacının olduğu bir dönemde kan bağışına katkı sunan herkese duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Eğitimcilerin kan bağışlamasının toplumda bu konuda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Kızılay Diyarbakır Kan Bağış Merkezi Bölge Koordinatörü Mehmet Kaddafi Mücde ise, kan bağışına destek verdikleri için Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’e ve İl Milli eğitim yöneticilerine teşekkür ederek, “Genç Caddesi Dörtyol Kavşağı Saat Kulesi önünde 09:30-18:00 saatleri arasında kan bağışlarınızı bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLİ, EĞİTİM, MÜDÜRLÜĞÜNDEN, KAN, BAĞIŞINA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı