Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 00:04 Bu haber 664 kez okundu
 
Milli Eğitim Müdürü Güney’in yarıyıl mesajı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Milli Eğitim Müdürü Güney’in yarıyıl mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, yayımladığı mesajda, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin birinci bölümünü tamamlayarak, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerle yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirti

17 Ocak 2020 tarihinde il genelinde 4 bin 215 öğretmenin görev yaptığı 362 Eğitim Kurumunda, öğrenim gören 58 bin250 öğrencinin karne alacağını anımsatan Güney, “Öncelikle bu dönemde başarı gösteren tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.  Çocuklarımız, gençlerimiz geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatıdır. Bütün çocuklarımızın yeteneklerini en üst düzeyde geliştirmelerine fırsat verecek ve buna teşvik edecek eğitim imkanı ve ortamını hazırlamak ve onların bundan faydalanabilmelerinin şartlarını yerine getirmek zorundayız. Dünya milletleri arasında sürdürülen ekonomik, kültürel, bilimsel ve teknolojik içerikli, acımasız yarışta yerimizi ancak böyle alabiliriz. Okullarımızdaki eğitim-öğretim faaliyetlerini, ürkütücü, engelleyici ve cezalandırıcı değil, öğrenmeyi teşvik edici ve pekiştirici yönde sürdürmeliyiz. Eğitim sistemimizin, milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, elinden ve dilinden zarar gelmeyen, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, çalışkan, dürüst, inançlı ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.

“NETİCE NE OLURSA OLSUN HAYAT DEVAM ETMEKTEDİR” 

Mesajında öğrencilere seslenen Güney, “Sizler de bir dönem boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve kısa da olsa bir tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, değerlerine sahip çıkan, öz güvenini kazanmış, mutlu ve huzurlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günlerde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Netice ne olursa olsun Hayat Devam Ediyor. Öğretmenleriniz ve yöneticileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve ikinci döneme enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz”

Mesajının son bölümünde öğretmen ve velilere seslenen Güney, şunları söyledi: “Değerli yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz, bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade eder verdiğiniz emekler için şahsım, kurumum ve Bingöl halkı adına teşekkür ederim.

Kıymetli veliler, çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınız bilinmektedir. Tatilde çocuğunuzun dinlenmesine izin verin. Hayatta başarısını gösterebileceği, başka alanlar da olduğunu fark etmesine imkan tanıyın, farklı yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olun. Başarının tek göstergesi karne değildir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun yavrularınızı seveceğinizi vurgulayın. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Eğitim, Müdürü, Güney’in, yarıyıl, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı