Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 22:46
 
O şebeke kontrol noktasında yakayı ele verdi
Bingöl’de farklı mahallerde gerçekleştirilen 3 ayrı hırsızlık olayının zanlıları, polisin yoğun ve sabırlı çalışması sonucunda kontrol noktasında suç aletleriyle birlikte yakalandı.
GÜNDEM Haberi
O şebeke kontrol noktasında yakayı ele verdi

Bingöl valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 9 Ocak’ta İnönü Mahallesi Genç Caddesinde faaliyet gösteren S. B. isimli şahsa ait iş yerinden çok miktarda sigara ve 1 dizüstü bilgisayar hırsızlığı, Kültür Mahallesi Oğuzhan Caddesi üzerinde faaliyet gösteren O.A. isimli şahısa ait iş yerinden çelik para kasası ve günlük kasa içerisinde bulunan 150 TL değerinde bozuk para hırsızlığı ile A. Y. isimli şahsın işletmeciliğini yapmış olduğu Simani Mahallesi Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren iş yerinde Oksijen Kaynağı, 2 adet fotoğraf makinası, 1 adet dizüstü bilgisayar hırsızlığı meydana geldiği belirtildi.

Yapılan hırsızlık olaylarının ardından Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin yakalanması için olayın gerçekleştirildiği tarihte yoğun ve sabırlı bir çalışma başlatıldığı vurgulanan açıklamada, “ Durumundan şüphelenilen bir araç ilimiz Berti Kavşağında durdurulmuş olup içerisinde M.T., B.A., S.K., M.A.B., S.U., M.A.B. isimli şahısların olduğu tespit edilmiştir. Araç içerisinde yapılan ön incelemede aracın bagajında hırsızlık işinde kullanılan çekiç, murç, çok sayıda tornavida, keser, boru anahtarı, vb. çeşitli aletlerin olduğunun görülmesi, ayrıca araç içerisinde yapılan aramada Simani Mahallesi Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren iş yerinden çalınan 2 adet fotoğraf makinası ve 1 adet dizüstü bilgisayarın bulunması ve şahısların şüpheli davranışlar sergilemeleri üzerine söz konusu hırsızlık olaylarını bu şahısların gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde Kültür Mahallesi Oğuzhan Caddesi üzerinde faaliyet gösteren iş yerinden çalınan çelik para kasası ve Simani Mahallesi Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren iş yerinden çalınan oksijen kaynağı ilimiz sanayisi içerisinde, İnönü Mahallesi Genç Caddesi üzerinde faaliyet gösteren iş yerinden çalınan 590 adet çeşitli markalarda sigara bu sigaraların yanında poşet içerisinde 210 TL demir bozuk para ve (1) adet dizüstü bilgisayar Kültür Mahallesi Oğuzhan Caddesi ile Havaalanı yolu arasındaki bağlantı yolu üzerinde çalılıklar arasında saklanmış vaziyette bulunmuştur. Çalınan malzemelerin temin edilmesi üzerine yukarıda isimleri belirtilen şahıslar elde edilen malzemeleri kendilerinin çaldıklarını itiraf etmişlerdir” denildi.

3 hırsızlık olayı ile ilgili olayın şüphelisi olarak yakalanan M.T., B.A., S.K., M.A.B., S.U., M.A.B. isimli 6 şahıs hakkında düzenlenen 3 ayrı tahkikat evrakı ile birlikte 11 Ocak’ta çıkartıldıkları Adli Makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edildiği kaydedilen açıklamada, “Bingöl’de son bir ay içerisinde İkamet ve işyerinde meydana gelen hırsızlık olaylarında 21 şüpheli hakkında işlem yapılarak adli mercilere sevk edilen 14 şüpheli tutuklanmış 4 şüpheliye denetimli serbestlik cezası verilmiş olup  3 şahıs Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılmıştır” ifadelerine yer verildi.                

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, şebeke, kontrol, noktasında, yakayı, ele, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı