Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 00:28
 
Öğrenci Meclis Başkanları Çalıştayı düzenlendi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında 15 ilin katılımıyla,a İl Öğrenci Meclisi Başkanları toplantısı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Öğrenci Meclis Başkanları Çalıştayı düzenlendi

Bingöl’ün ev sahipliğinde 15 ilin Okul Meclis Başkanlarının katılımıyla Öğretmen Evinde düzenlenen çalıştay Manisa, Kayseri, Nevşehir, Denizli, Aksaray, Adıyaman, Mardin, İstanbul, Yalova, Giresun, Muş, Elazığ, Ağrı, Bitlis ve Şanlıurfa illerinden temsilciler katıldı.

Bingöl Mevlana Kız Anadolu Lisesi öğrencisi İl Öğrenci Meclisi Başkanı Semanur Çaycı’nın eşlik ettiği diğer illerin başkanları çalıştay öncesinde kentin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini gezdi. Ilıcalarda bulunan termal tesislerinde başlayan gezi, Haserek Kayak Merkezi ve Yüzen Ada ile devam etti.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi ile 'Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi' öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanan çalıştayda, Türkiye'de Öğrenci sorunları,  gençliği tehdit eden sorunlar,  eğitim öğretim ortamları, sosyal ve kültürel etkinlikler gibi bir çok konuyu ele alarak fikir alış verişinde bulunuldu.

Farklı İllerden gelen 15 il öğrenci meclis başkanları ile Ilıcalarda yemekte bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, burada yaptığı konuşmada, "Hepinize hoş geldiniz diyorum. Bizler siz değerli gençlerimizi önemsiyoruz. Sizlerin eğitimde daha fazla söz sahibi olmasını istiyoruz. Demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin olarak yetişmenizi arzuluyoruz" dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenci, Meclis, Başkanları, Çalıştayı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı