Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 21:48
 
Öğrencilere, “Bağımlılıkla mücadele” eğitimi verildi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bingöl Kredi Yurtlar Kurumu arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında, KYK kız öğrenci yurdunda kalan öğrencilere “Bağımlılıkla Mücadele” eğitimi verildi.
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere, “Bağımlılıkla mücadele” eğitimi verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bingöl Kredi Yurtlar Kurumu arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Birimince düzenlenen ve Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Biriminde görevli Uzman Personel Eyüp Esergün’ün katılımıyla KYK Kız Öğrenci Yurdunda kalan 36 öğrenciye yurdun konferans salonunda “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda eğitim verildi.

Seminerde; Narkotik Suçlarla Mücadele Biriminde görevli Uzman Personel Esergün tarafından, Yanlış Bilinen Doğrular, Madde Bağımlılığının Belirtileri, Madde Bağımlılığı Nasıl Anlaşılır, Madde Kullanımından Şüphelenildiğinde Ne Yapmalı konularında bilgilendirme yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları tarafından da ÇEMATEM, AMATEM, ÇODEM, BSRM ve BKRM kuruluşların başvuru koşulları, uygulanan tedavi yöntemleri, aileye verilen eğitimler, bağımlının toplumla tekrardan entegre olması konuları hakkında bilgilendirme yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlüğü tarafından  toplum yararına multidisiplinel anlamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Eğitim sonunda öğrencilerin merak ettiği sorular da cevaplandırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere,, “Bağımlılıkla, mücadele”, eğitimi, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı