Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 22:16 Bu haber 3848 kez okundu
 
Öğrencilerin bilimsel projeleri göz kamaştırdı
Bingöl Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'nde "4006 TUBİTAK Bilim Fuarı" törenle açıldı.
GÜNDEM Haberi
Öğrencilerin bilimsel projeleri göz kamaştırdı

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'nde Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Sosyoloji ve Tarih alanında açılan 25 projenin yer aldığı serginin açılışı Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ile diğer kurum müdürleri tarafından yapıldı.

Fuardaki projeleri tek tek inceleyen Belediye Başkanı Barakazi ile Rektör Çapak, öğrencilerden bilgi alarak, öğrencileri çalışmalarından dolayı kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin yıl içerisinde öğretmenlerinin desteğiyle hazırladıkları projeleri başarılı bulduğunu söyledi.

Her bir projede bir emek olduğunu kaydeden Engin, şunları söyledi:

“Öğrencilerimiz tarafından her yıl düzenli olarak farklı alanlarda bilimsel projeler hazırlanarak sergileniyor. Bugün burada 25 proje sergilenmiş ve hepsi de çok başarılı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız öğrencilerimizi hayata daha kaliteli hazırlanmasını sağlamaktır. Bu projede emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum."

Fuarda, öğrencilerin hazırladığı ve daha önce Malatya’da düzenlenen Bölge yarışmasında birinci olan “1 Mars, 1 Ders” projesi büyük ilgi görürken, aynı proje önümüzdeki hafta Ankara’da düzenlenecek olan TUBİTAK ortaöğretim kurumları arası Türkiye finallerine katılacağı açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerin, bilimsel, projeleri, göz, kamaştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı