Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 00:26
 
Öğrenme şenlikleri düzenlenecek
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek öğrenme şenlikleri 13 Haziran Perşembe günü yapılacak.
GÜNDEM Haberi
Öğrenme şenlikleri düzenlenecek

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmak amacıyla gerçekleştirilecek olan 3.öğrenme şenliklerinin 13 Haziran Perşembe günü Hükümet konağı önünde düzenleneceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında ‘Öğrenme Şenlikleri’ düzenlendiğini belirten Engin, “Her yaş ve kesimden insanların bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak hedefiyle planlanan ‘Öğrenme Şenlikleri’nin ilimizde bu yıl 3.sü gerçekleştirilecektir.

İnsanlarımızda hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık oluşturmak, toplumumuzda öğrenme kültürünü geliştirmek, öğrenme fırsatlarını arttırmak ve bireylerin öğrenmeye erişimlerini sağlamak için bir ortam yaratmayı amaçladığımız ve 13 Haziran Perşembe günü Hükümet Konağı önünde düzenleyeceğimiz “Öğrenme Şenliklerine” tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenme, şenlikleri, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı