Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 23:38 Bu haber 661 kez okundu
 
Okullarda tasarım ve beceri atölyeleri kuruluyor
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Bingöl Valiliği ve Borsa İstanbul A.Ş arasındaki Ulusal Eğitime Katkı Projesi İşbirliği Protokolü kapsamında bazı okullarda kurulumuna başlanan Tasarım Beceri Atölyelerini ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Okullarda tasarım ve beceri atölyeleri kuruluyor

Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney beraberinde Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ve Şube Müdürü Orhan Seven ile birlikte 5 okulda kurulumuna başlanan Tasarım ve Beceri Atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Burada açıklamada bulunan Güney, “Bakanlığımızca öğrencilerimize üretim kültürünü aşılamak, öğrencilerin düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçilik, yaratıcılık,  eleştirel düşünme, problem çözme ve girişimcilik gibi yeniçağın gerektirdiği becerilere sahip, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirilmesini desteklemek amacıyla okullarda Tasarım-Beceri Aötlyeleri kurulması çalışmaları kapsamında İlimizdeki Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu, İMKB Ekinyolu Ortaokulu, Yeşilyurt Ortaokulu Vali Güner Orbay Ortaokulu ve Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulunda  oluşturulan Tasarım-Beceri Atölyelerini ziyaret ettik” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu'nun yaparak yaşayarak, katılımcı öğrenmeyi desteklediğini belirten Güney, bu anlamda teoriyi pratikle destekleyen tasarım beceri atölyelerinin, çocukların potansiyellerini rahatça sergilemesine imkân tanıdığını söyledi.

Öğrencileri yalnızca çağa ayak uyduran değil, çağa yön veren nesiller olarak yetiştirme hedefinde olduklarını anlatan Güney,” yarının dünyasında teknolojiyi üreten ve bunu iş kolu haline getiren bireylere ihtiyaç duyulacaktır. Kurulum aşamasında olan atölyelemiz, kendi çabalarının neticesini gözlemleme fırsatı bulan öğrencilerimizi heyecanlandıran bir platform olacak. Bilgiyi ve fikri, tasarıma ve üretime dönüştüren öğrencilerimiz için aynı zamanda çok güçlü bir motivasyon kaynağı olacaktır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullarda, tasarım, ve, beceri, atölyeleri, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı