Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 17:27
 
OYUNCULAR GELMEK İSTEMİYOR
Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, mali sorumlulukları yerine getirmelerine rağmen oyuncuların, doğu takımı olduğu için Solhan Spor’a gelmek istemediğini söyledi.
SPOR Haberi
OYUNCULAR GELMEK İSTEMİYOR

Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, oyuncu transferleri ile ilgili açıklama yaptı. Transfer döneminin başladığı bu dönemde büyük zorluklar yaşadıklarını belirten Sözen, “Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele eden Bingöl Solhan Spor olarak transfer döneminin başladığı bu günlerde transfer etmekte zorlanıyoruz. Doğu Anadolu’nun takımı olmanın dezavantajlarını sonuna kadar yaşıyoruz. Mali olarak sorumluluğumuz yerine getirmemize rağmen iyi ve kaliteli oyuncular almakta zorlanıyoruz. İyi kariyerli oyuncular önceliklerini batı takımlarından yana kullanıyorlar. Ligi domine etmiş beş/altı takım en iyi oyuncuları kendi aralarında sürekli değiştirmekte, kendi aralarında transfer yapmaktadırlar. Geriye kalan oyuncuları biz Anadolu takımları kendi aramızda transfer etmeye çalışıyoruz. Transfer ettiğimiz oyuncuları da Doğu takımı olmamızdan dolayı değerlerinin çok üzerinde transfer bedeli ödeyerek transfer ediyoruz. Bundan dolayı mali sorumluluğumuzu yerine getirmemize rağmen üst düzey kariyerli oyuncuları transfer edemiyoruz. Bu sebeple ligde aynı takımlar şampiyon olmakta, ilk altıdaki takımlar değişmemektedir. Takımlar arasında oyuncu kalitesi bakımından uçurumlar olduğundan ligin kalitesi de düşmektedir. Ligi ilk altıda bitiren ve Ülkemizi Avrupa’da temsil eden takımlar maalesef başarılı olamıyorlar” dedi.

Takımlardaki bu başarısızlığın milli takıma da yansıdığını ifade eden Sözen, şunları söyledi: “Bu durumun değişmesi ülkemizin menfaatine olacaktır. Ülke voleybolunun bu durumdan kurtulması için, ligin daha heyecanlı ve kaliteli geçmesi için takımların kadrolarının bir birine yakın olması lazım. Yakın olmazsa bile en azından uçurum olmaması lazım. Bu durumu değiştirmek oyuncuların elindedir. Doğu-Batı ayrımı yapmadan ekonomik anlaştıkları kulübe gitmeleri lazım. Ön yargılarından kurtulup Anadolu takımlarında oynamayı denemeleri lazım.
Biz Bingöl Solhan Spor olarak geçen yıl Efeler Ligine çıktık. Geçen yıl da transfer zamanında aynı sıkıntıları yaşadık. Büyük takımlar transferlerini bitirdikten sonra geriye kalan oyuncuları diğer takımlar olarak aramızda paylaşmak zorunda kaldık. Her yıl şampiyon adaylarının ve ligi ilk dört sırada bitirecek takımların belli olduğu bir yerde bu durum ligin kalitesini ister istemez düşürüyor. Geçen yıl takımızda oynayan bütün oyuncuların mutlu bir şekilde ilimizden ayrıldığını düşünüyorum. Hiç bir oyuncumuzu ekonomik olarak mağdur etmedik. Bütün teknik heyet ve sporcuların ödemelerini gününde yaptık. Geçmiş dönemlerde takımımızdan alacağı olan oyuncuların bütün ödemelerini yaptık. Şuan hiç bir oyuncunun takımızdan alacağı yoktur. Ailesi ile Bingöl'e gelen oyuncularımıza kalacakları iyi ortamlar hazırladık.

Takımızın sosyal tesisi ve konaklama alanı olmamasına rağmen bütün oyuncularımıza Evler kiraladık, bütün ihtiyaçlarını karşıladık ve rahat etmeleri için her türlü detayı düşündük. Kısacası iyi bir aile bütünlüğü yakaladık. Biz Bingöl halkı; oyuncularımızı bağrımıza bastık. Sonuç ne olursa olsun onların arkasında durduk. Bu yıl şartlarımız ve imkanlarımız daha da düzelecektir. Bu yıl takımızı tercih edecek tüm oyuncular sıcak bir aile ortamında takımıza hizmet edeceklerdir. Geçen yıl Efeler Ligi'ne yeni çıktığımızdan bir takım acemilikler ve zorluklar çektik. Bu yıl inşallah bu sorunların hiç birini yaşamayacağız. Takım olarak bu yıl  ligi ilk altıda bitirip Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Hedefleri olan genç ve karakterli oyuncuların takımımıza transfer olmalarını bekliyoruz. Çok kaliteli ve ilkeli bir hocayla çalıştığımız için çok şanslıyız. Mehmet Şahin hocamız; gençlere önem veren, geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye çalışan vizyon sahibi bir hocadır. Çalışmayı ve disiplini çok seven hocamızla çalışan genç oyuncular muhakkak büyük başarılar yakalayacaklardır. Bundan dolayı takımımızı tercih edecek oyuncular, hiç bir tereddüt yaşamadan ilimize gönül rahatlığı ile gelebilirler. İddia ediyorum ki hiç bir takımda bulamayacakları rahat çalışma ortamını, aile sıcaklığını, misafirperverliği ve huzuru Bingöl'de bulacaklardır. Gelecek hedefleri olan, vizyon sahibi olan tüm oyuncuları takımımızda oynamaya davet ediyorum. Pandemi süreci biterse ligin en çok taraftarı olan takım olarak dolu tribünler önünde maçlarımızı oynayacağız. Her maçımızı en az iki bin kişi ile oynayacağız. Bu durum oyuncuların Voleyboldan zevk almalarını sağlayacaktır. Bingöl Solhan Spor olarak; centilmen, bir o kadar da ateşli taraftara sahibiz. Seyircimiz en büyük gücümüzdür.
Pandeminin bitmesini iple çeken taraftarımız, takımımızı desteklemek için sabırsızlanıyor.
Bingöl Solhan Spor olarak bütün olumsuzluklara rağmen inşallah karakterli, yetenekli, hedefleri olan vizyon sahibi oyuncuları transfer ederek en iyi takımı oluşturacağız. Bingöllü hemşehrilerimizin bize inanmalarını, güvenmelerini ve takımlarına sahip çıkmalarını istiyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OYUNCULAR, GELMEK, İSTEMİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı