Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 18:35
 
PİKNİKÇİLER ÇEVREYİ KİRLETİYOR
Çevrimpınar Köyü Muhtarı Murat Argış, pikniğe gidip çöplerini gelişigüzel etrafa atan duyarsız vatandaşlara tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
PİKNİKÇİLER ÇEVREYİ KİRLETİYOR

Havaların ısınmasıyla birlikte Çevrimpınar Köyü, piknikçilerin uğrak yerlerinden biri oldu. Köydeki dere kenarına serinlemeye ve piknik yapmaya giden vatandaşlar, çöplerini gelişi güzel etrafta bırakarak bölgeden ayrılıyor.

Duruma tepki gösteren Çevrimpınar Köyü Muhtarı Murat Argış, köy sakinlerinin bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi.

Argış, “Bingöl’den, başka köylerden, hatta çevre illerden ve ilçelerden köyümüze piknik yapmaya gelenler oluyor. Tarlalarımızın içine kadar giriyorlar. Otunu biçen köylüler bu duruma ses çıkarmıyor ama bu durum piknikçiler tarafından su istimal edilmeye başlandı. Çöplerini sağda solda bırakıyorlar ve tarla sahipleri hatta tarlası olmayanlar bile onlar gittikten sonra çevre temizliği yapmak zorunda kalıyor. İl Özel İdaresi tarafından köylere çöp konteynırı konuldu ancak zahmet edip çöplerini buraya dahi atmayanlar var. Hayvanlarımız bu çöpleri yiyor, sağa sola saçıyor. Siz hafta sonunu güzel geçireceksiniz diye çiftçi, besici sizin doğaya verdiğiniz zararı gidermek, çöplerinizi toplamak zorunda değil. Köy sakinleri olarak bu durumdan oldukça rahatsızız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PİKNİKÇİLER, ÇEVREYİ, KİRLETİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı