Haber Detayı
11 Mart 2021 - Perşembe 18:02
 
“POTANSİYEL İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI PROGRAMI” KONFERANSI DÜZENLENDİ
“Tarım ve Orman Bakanlığı ile Bingöl Üniversitesi Potansiyel İş Birliği Fırsatları Programı” konferansı gerçekleştirildi. Konferans, Tarım ve Orman Bakanlığı Müşaviri Dr. Ali Recep Nazlı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
“POTANSİYEL İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI PROGRAMI” KONFERANSI DÜZENLENDİ

Konferansın açılış konuşmasını yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Tarım ve Orman Bakanlığıyla iş birliği içerisinde ilimizin ve bölgemizin potansiyellerini ortaya çıkarmaya çalışacağız” dedi.

Konferansın ‘Bölgesel Kalkınma ve Pilot Üniversite’ adına faydalı bir program olacağına dikkat çeken Prof. Dr. Çapak, “Bu programlarla,  Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çok yol kat edeceğimizi düşünüyorum. Geçen yıl bakanlığımızı ziyaret ettiğimizde Bakan Yardımcımızın başkanlığında, genel müdürlerimizle toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda istişarelerde bulunduk ve toplantıya katılan bakanlık yetkilileri, Bingöl Üniversitesi ile her türlü iş birliğine hazır olduklarını ifade ettiler. Bugün de bakanlığımızdan bizlere katkı sunmak için Dr. Ali Recep Nazlı Bey aramızda. İlimizi ve bölgemizi iyi bilen bir kişi. Bizleri kırmayıp davetimizi kabul eden Dr. Ali Recep Nazlı beye teşekkür ederim. Ayrıca üniversitemize ve ilimize sağlamış oldukları katkılardan dolayı Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye hassaten teşekkür ederim” dedi.

“Hangi Projelerde İşbirliği Yapacağımızı İstişare Ediyoruz”

Tarım ve Orman Bakanlığı Müşaviri Dr. Ali Recep Nazlı ise, “Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak hocam Ankara’ya geldiğinde, Bingöl için Bingöl Üniversitesi için birçok kurumu ve bakanlıkları ziyaret ediyor. Tabi bunlar içinde bakanlığımız Tarım ve Orman Bakanlığı da var. Bizleri ziyaret ettiğinde bakanımız, bakan yardımcılarımız ve genel müdürlerimizle yaptığı görüşmelerde Bingöl Üniversitesi ile bakanlığımız neler yapabilir, hangi projelerde iş birliği yapabilir gibi konularda fikir alışverişinde bulunuyoruz.  Yapacağımız çalışmaların esas noktası; ilimizin ve bölgemizin ekonomisine ve tarımına nasıl destek olacağımızdır” dedi.

Nazlı, Bingöl için yapacağımız çalışmaların bir paydaşının da Bingöl Üniversitesi olduğunu ifade ederek, “Gerçekleştireceğimiz projeler, bölgemizin çiftçisini, özel sektörünü, üreticisini yani tarım ve kırsal kalkınma sektör temsilcilerini bağlamalı. Yapacağımız iş birliklerinin çıktısı, bu sektörlere fayda sağlamalı. Özellikle Bingöl’de arı yetiştiricileri desteklenerek, Bingöl balı hak ettiği değeri almalı ve ülkemizin önemli arıcılık merkezlerinden bir olmalı” dedi.

Konferansa Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Prof. Dr. İ. Yasin Erdoğan, Genel Sekreter Öğr. Gör. Mesud Öğmen, İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, üniversite akademik birim yöneticileri, akademisyenler ve özel sektör temsilcileri katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “POTANSİYEL, İŞ, BİRLİĞİ, FIRSATLARI, PROGRAMI”, KONFERANSI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı