Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 19:07
 
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 5. MEZUNLARINI VERDİ
Pandemi nedeniyle eğitimden uzak kalan öğrenciler, kep atarak mezun oldu.
EĞİTİM Haberi
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 5. MEZUNLARINI VERDİ

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.

Törende konuşan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, mezun olan öğrencilerin heyecanına ortak olduklarını belirterek, “Bizim açımızdan heyecanlı bir gün. Uzun bir zamandır sizlerden uzağız, arzuladığımız ortamlarda bulunamadık. Sizlerle yüz yüze çalışmalar, etkinlikler ve faaliyetler yürütemedik. Ama mezun olmanın, burada bir arada olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Mezun oluyorsunuz, mezun olmak bir taraftan burukluk, bir taraftan mutluluk getiriyor. Bundan sonraki süreçte güzel bir hayat sürmenizi temenni ediyoruz. Güzel bir üniversiteden mezun oldunuz. Üniversitemiz genç bir üniversite olmasına rağmen 2007 sonrası kurulan üniversiteler arasında bölgede en iyi üniversitelerden birisidir. Gelişmiş ve önemli bir üniversite olduğumuzu her yerde rahat bir şekilde gururla söyleyebilirsiniz. Nitelikli bir üniversite olmamız devam edecektir” dedi.

Çapak,  şunları söyledi: “Üniversite size yol gösterdi. Bu yolları artık siz kendiniz tercih edeceksiniz. Bundan sonraki süreçte sizlerle alakalıdır. Bu süreçte üniversitemize ve siz öğrencilerimize her türlü desteği sağlayan İl Sağlık Müdürlüğümüze ve diğer kurumlara teşekkür ederiz.”

“YÜZDE 89 YERLEŞTİRME ORANIYLA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”

Mezuniyet töreninde konuşan rektör yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, “Bugün, fakültemizden mezun olacak ve ülkemizin yetişmiş insan gücüne katacağımız yeni genç hemşire, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerimizin sevinçlerine ortak olmak, onları yeni bir hayata uğurlamak için bir aradayız. Bundan son derece gururluyuz. Bu yıl İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümümüzün 5. mezunlarını, Hemşirelik Bölümümüzün 3. mezunlarını veriyoruz. 2019 KPSS Hemşirelik bölümü ilk atamalarında; Bingöl Üniversitesi mezunları, yüzde 89 yerleştirme oranıyla kendi alanlarında yerleştiler. Bu oranla ülkemizde 150 üniversite arasında Türkiye 1. olduk. Katkısı olan ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. M. Emin Gündoğdu da, “ Bu güzel günde sağlık camiamıza yeni üyelerin katılması bizleri heyecanlandırıyor. Sağlık kalitesinin artması ile beraber, genç beyinlerin bize katılması bizlerin gücüne güç katıyor” dedi.

“BAŞLANGIÇLAR GÜZEL, BİTİŞLER ZORDUR”

Mezuniyet töreninde konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Ebru Bağbars da, “Başlangıçlar güzeldir, bitişler ise zor. 4 yıl önce hayalini kuruduğumuz üniversite hayatının bugün son günü. Bundan sonra hepimizin yolu farklı yönlere bakacak, ama amaç ve felsefemiz burada kazandığımız mesleki bilgi ve beceriyi, ahlaki değerlerden taviz vermeden en iyi şekilde kullanarak ilkemize ve insanlığa yararlı işler yapmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre merkezinde 12 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, İl SağlıkMüdürü Mehmet Emin Gündoğdu,  Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Gengörü ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Gülten Elkansu Gedük, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, BİLİMLERİ, FAKÜLTESİ, 5., MEZUNLARINI, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı